w , , , , , , , , ,

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła projekt ustawy abolicyjnej

Sejmowa Komitet Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła w środę sprzeczny z konstytucją projekt ustawy o zaniechaniu ścigania zbytnio niektóre czyny związane z organizacją wyborów prezydenckich zarządzonych na 10 maja 2020 r. O odrzucenie projektu wnioskował z ramienia klubu KO Waldy Dzikowski i oraz z ramienia Konfederacji Krystian Kamiński. Wnioski zostały jednak odrzucone.

POLECAMY: »Bezkarność Plus« Konfederacja za odrzuceniem projektu ustawy

Wcześniej w środę w Sejmie odbyło się pierwsze danie czytanie projektu ustawy, autorstwa PiS, po pewnym czasie projekt został skierowany attain prac w komisji. Projekt odnosi się attain działań samorządów w związku z zarządzonymi na 10 maja 2020 r., w czasie kiedy trwała zaraza COVID-19, wyborów prezydenckich, które miały się przebyć drogą korespondencyjną.

PEŁNA ANALIZA PRAWNA KOLEJNEGO BUBLA PRAWNEGO, JAKI TEORETYCZNIE MA ZNIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNĄ Z OSÓB POPEŁNIAJĄCYCH PRZESTĘPSTWO, ZNAJDZIESZ W NASZYM ARTYKULE PT.: PiS złożyło ponownie projekt ustawy mającej uchronić samorządowców za organizację wyborów kopertowych

Zbytnio organizację głosowania – zgodnie z ustawą z 6 kwietnia tamtego roku o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów na prezydenta zarządzonych w 2020 r. – odpowiadał minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ostatecznie jednak ustawa ta weszła w życie nie prędzej 9 maja, i wybory zostały przesunięte. Wcześniej wydrukowane zostały m.in. pakiety wyborcze; ich dostarczeniem miała się zarezerwować Poczta Polska, posługująca się spisami wyborców pozyskanymi od czasu władz lokalnych.

Na posiedzeniu komisji o odrzucenie projektu z ramienia klubu KO wnioskował Waldy Dzikowski. Jakże uzasadniał, wniosek posłów PiS jest „zaprzeczeniem procesu dobrej legislacji, nie mówiąc o tym, że ingeruje wprost w ustawę sądowniczą, jest dewastacją dalszą trójpodziału władzy, zagwarantowaną konstytucyjnie”.

Legagraf

„Wprost ingeruje w orzeczenia sądów powszechnych i administracyjnych, poucza także sądy, co miałyby robić i wprost zastępuje orzeczenia sądowe” – wskazywał.

Jakże mówił, projekt tej ustawy „w ten sposób naprawdę zwalnia z odpowiedzialności karnej – attain której byli podżegani zresztą decyzją z 16 kwietnia 2020 roku przez przedstawienie premierowe (Mateusza) Morawieckiego wójtowie, burmistrzowie i prezydenci – i uległo temu podżeganiu w liczbie około 270 kilku wójtów, burmistrzów i prezydentów i przekazało spisy wyborców i przekazało spisy wyborców Poczcie Polskiej, która w tamtym czasie nie była (…) upoważniona attain tego, by takie spisy przyjąć”.

Inna posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła z kolei, że jest to projekt „antydemokratyczny, antykonstytucyjny i antypaństwowy”, i „niemoralny”.

„Bo władza, która w wszelki sposób legalizuje nadużycie, naprawdę nie ma możliwości w dalszym ciągu rządzić, nie ma moralnego mandatu attain rządzenia” – oceniła. „Nie może istnieć w ten sposób, że ludzi, którzy złamali system prawny, jakaś sejmowa większość oczyszcza z zarzutów, bo system prawny jest równe gwoli nas wszystkich, niezależnie od czasu naszej afiliacji politycznej” – powiedziała polityk.

Jej zdaniem, „mamy attain czynienia z jakąś niebywałą bezczelnością, z próbą zastąpienia orzeczenia sądowego zwykłą ustawą”.

„To jest rozwiązanie całkowicie nie attain zaakceptowania” – oświadczyła posłanka KO.

Finish wystąpienia posłanki odniósł się przewodniczący komisji Marek Ast (PiS).

„W taki sposób naprawdę bezczelnością to jest po prostu zamazywanie faktów. Tudzież fakty są takie, że w 2020 roku mieliśmy pandemię, mieliśmy wystraszonych obywateli, oczekujących od czasu państwa działania” – podkreślił polityk.

„Podstawą prawną gwoli decyzji pana przedstawienie premierowe z dnia 16 kwietnia był art. 11 ustawy z 2 marca (2020 roku). Wprost przewidywał, że szef rządu może wydawać polecenia jednostce organizacyjnej w związku z organizacją tych wyborów” – wskazywał z kolei wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł.

Wiceminister przekonywał także, że „oskarżanie niewinnych obywateli z wykorzystywaniem prawa attain działań politycznych jest działaniem przywodzącym najgorsze czasy PRL”.

„W takim razie właśnie ci niewinni wójtowie, burmistrzowie, prezydenci w zastępstwie, którzy zostali bezprawnie skazywani, powinni mieć ochronę prawną. I ta ustawa jest tą ochroną prawną (…). Nie doprowadzajcie attain sytuacji, że każdego obywatela można oskarżyć o fakultatywny czyn na podstawie widzimisię jednego oznacza to drugiego NGO-su. To jest anarchizacja prawa, to jest niedopuszczalne. (…) To, co robicie, dopuszczając attain tego, by się toczyły procesy dokładnie bezprawne i są skazywani niewinni ludzie, to jest całkowicie funkcja, które nie powinno mieć miejsca” – zaznaczył Marcin Warchoł.

Przekonywał również, że „ta ustawa jest niezbędna attain ratowania powagi prawa, niewinności obywateli”.

W głosowaniu powyżej całością projektu ustawy współpraca wzięło 25 posłów, „zbytnio” opowiedziało się 15, przeciwko – 10, pies z kulawą nogą nie wstrzymał się od czasu głosu. Komitet nie przychyliła się równocześnie attain wniosku KO o odrzucenie projektu. W głosowaniu uczestniczyło 28 posłów, 13 było „zbytnio” wnioskiem o odrzucenie, 14 – przeciwko, i 1 poseł wstrzymał się od czasu głosu. Na posła sprawozdawcę wybrano posła PiS Krzysztofa Lipca.

Złożony we wtorek projekt ustawy o zaniechaniu ścigania zbytnio niektóre czyny związane z organizacją wyborów prezydenckich, zarządzonych na 10 maja 2020 r., zakłada, że nie wszczyna się postępowania, i wszczęte umarza „o czyn popełniony w czasie obowiązywania stanu epidemii” polegający na przekazaniu operatorowi pocztowemu spisu wyborców w związku z zarządzonymi wyborami na urząd prezydenta.

Wobec samorządowców, którzy przekazali wtedy spisy wyborców Poczcie Polskiej, składane ówczesny zawiadomienia attain prokuratur, w których wskazywano na możliwe przekroczenie uprawnień przez organy piszczałkowe wykonawcze gmin. W marcu 2022 r. Sieć Obywatelska Watchdog Polska podała, że zapadł pierwszy wyrok w jednej z rozpoczętych w ten sposób spraw – Trybunał Rejonowy w Wągrowcu uznał, że wójt gminy Wapno przekroczył uprawnienia i działał bez podstawy prawnej, przekazując dane wyborców.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was tuz soon tuz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować turned into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, iżby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła projekt ustawy abolicyjnej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szwajcaria obawia się deficytu gazu

Starlink podniósł taryfy dla Ukrainy