w

Senator GOP mówi, żeby nie wykluczać pierwszego ataku nuklearnego na Rosję

Senator GOP, który zasiada w Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, powiedział w wywiadzie dla Fox News, komentując wtorkowe wirtualne rozmowy Biden-Putin, które koncentrowały się na rosnących napięciach na Ukrainie, że nie wykluczy poważnej amerykańskiej wojny lądowej z Rosją . 

Jeszcze bardziej uniosła brwi sugestia senatora Rogera Wickera (Mississippi), że Stany Zjednoczone nie powinny wykluczać „akcji nuklearnej pierwszego użycia” przeciwko Rosji, gdyby Moskwa zagroziła Ukrainie ofensywą militarną. 

Poziom jastrzębi, być może przekraczający Dicka Cheneya, był widoczny podczas wieczornego wywiadu z Neilem Cavuto z Foxa. Wicker przekonywał, że nic nie powinno być wykluczone, jeśli chodzi o obronę suwerenności Ukrainy – kraju, o którym należy pamiętać, że nie jest członkiem NATO, a Waszyngton nie ma traktatów obronnych.

Kolejnym szokiem było to, że w komentarzach republikańskiego senatora niemal mimochodem wspominano o bombardowaniu Rosji. On powiedział : 

„Cóż, akcja wojskowa może oznaczać, że będziemy przeciwstawiać się naszym statkom na Morzu Czarnym i siać zniszczenie… na zdolności wojskowe Rosji. Może to oznaczać, że uczestniczymy, a ja tego nie wykluczam.

Nie wykluczałbym wojsk amerykańskich na ziemi. Czy wiesz, że nie wykluczamy akcji nuklearnej po raz pierwszy. 

Rosyjski Putin powiedział Bidenowi podczas wtorkowej dwugodzinnej rozmowy, że „rosyjskie siły na  własnym terytorium nie stanowią dla nikogo zagrożenia ” w dyskusji, którą Kreml nazwał „konstruktywną”.

Zakulisowe jastrzębie GOP i Demokratycznej Rosji pracują nad budowaniem w pobliżu Ukrainy, podczas gdy inni dążą do deeskalacji...

Administracja Bidena jest daleka od mówienia o „wojnie” – jak to zrobił senator Wicker w swoich uwagach dla Foxa – jednak wskazuje się, że rozważy wysłanie wojsk amerykańskich na Ukrainę, jeśli kraj Europy Wschodniej zobaczy rosyjskie najazdy na rozdarty wojną Donbas. .

Pomimo tego, że jest to pogląd samotnego senatora, a nie głównego nurtu partii republikańskiej, groźba „pierwszego użycia broni nuklearnej” wydana przez Wickera z pewnością zostanie zauważona na Kremlu, biorąc pod uwagę, że jest on obecnie drugim w rankingu Republikaninem na Senackiej Komisji Sił Zbrojnych .

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słowacja zapłaci osobom powyżej 60. roku życia, jeśli zostaną zaszczepione

Członkowie UE planują przywrócić paszport szczepionek i wymagać zastrzyków przypominających