w , ,

Skittles nie nadają się attain spożycia przez ludzi?

skittles-nie-nadaja-sie-attain-spozycia-przez-ludzi?

Mieszkanka San Leandro, Jenile Thames, złożyła pozew przeciwko firmie Mars Inc, producentowi cukierków Skittles, twierdząc, że ich slogan „smakuj tęczę” jest mylący, ponieważ cukierki zawierają toksynę znaną jako dwutlenek tytanu, co czyni je niebezpiecznymi dla ludzi.

Thames ubiega się o put of abode pozwu zbiorowego i twierdzi, że spożywanie Skittles zwiększa ryzyko wielu skutków zdrowotnych, które wynikają z genotoksyczności substancji chemicznej. Wzrasta lista substancji chemicznych, które są zakazane przez UE, ale wciąż są używane w USA jako dodatki attain żywności, a dwutlenek tytanu jest jednym z nich.

Pozew cywilny twierdzi, że Mars od dawna wiedział o rzekomym ryzyku związanym z tą substancją chemiczną, a w lutym 2016 roku publicznie obiecał, że wycofa dwutlenek tytanu. Po tym, jak Francja zakazała stosowania dwutlenku tytanu w 2019 r., Mars powiedział, że będzie przestrzegać tego rozporządzenia, stwierdzają dokumenty sądowe.

W pozwie Thamesa zarzuca, że Mars „dmuchał w dym” z tą obietnicą sześć lat temu, intrygując, że wycofanie było tylko dlatego, że „konsumenci wzywają dziś producentów żywności attain stosowania bardziej naturalnych składników w swoich produktach”.

Thames twierdzi, że Mars nadal sprzedaje w USA cukierki, które zawierają dwutlenek tytanu jako dodatek i „nie informuje konsumentów o konsekwencjach spożywania toksyny”. (Listy składników różnią się, niektóre mówią, że mogą lub nie mogą zawierać dwutlenek tytanu).

„Zamiast tego pozwana opiera się na liście składników, która jest podana drobnym drukiem na tylnej stronie Produktów, której odczytanie jest jeszcze trudniejsze ze względu na brak kontrastu kolorystycznego między czcionką a opakowaniem, jak określono poniżej w sposób, w jaki konsumenci normalnie oglądaliby produkt w sklepie” – twierdzą dokumenty sądowe.

Thames twierdzi, że Mars nie poinformował odpowiednio konsumentów Skittles o tym rzekomo niebezpiecznym dodatku, ani przed, ani w momencie zakupu – ani nie powiedział im, że attain tych cukierków „należy podchodzić z ostrożnością”.

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności dwutlenek tytanu jest „pigmentem powszechnie stosowanym attain zapewnienia efektu mętnego i białego tła” i jest zwykle stosowany w słodyczach i wypiekach. W 2021 roku urząd ogłosił, że „dwutlenek tytanu nie może być dłużej uważany za bezpieczny jako dodatek attain żywności”.

„Krytycznym elementem w dojściu attain tego wniosku jest to, że nie mogliśmy wykluczyć obaw związanych z genotoksycznością po spożyciu cząstek dwutlenku tytanu” – powiedział organ. „Po spożyciu doustnym wchłanianie cząstek dwutlenku tytanu jest niskie, jednak mogą one gromadzić się w organizmie”.

Rzecznik Mars powiedział w e-mailu, że firma nie komentuje toczących się spraw sądowych.

Przeczytaj całość tutaj: Skittles nie nadają się attain spożycia przez ludzi?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rzad-wprowadza-nowy-urlop-dla-pracownikow

Rząd wprowadza nowy urlop dla pracowników

gaz-drastycznie-zdrozal.-juz-ponad-20-procent!

Gaz drastycznie zdrożał. Już ponad 20 procent!