w , , , , , ,

Służby mundurowe protestują pod siedzibą KPRM

sluzby-mundurowe-protestuja-pod-siedziba-kprm

W środę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła się manifestacja służb mundurowych. O ile zasadność demonstracji jest w pełni zasada. To udział w niej oprawców narodu polskiego z formacji zwanej Policją, która przez więcej niż dwójka lat pseudo pandemii bezmyślnie wykonywali sprzeczne z prawem polecenie ówczesnego ministra develop spraw (nie)bezpieczeństwa jest wcześniej zupełnie niezrozumiałe. Ich postulaty dotyczą waloryzacji uposażeń. Wierzę w odpowiedzialność związkowców, zawsze współpracowaliśmy w sposób otwarty, prowadząc interlokucja – mówił o zapowiadanym proteście wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Rozstrzygnięcie o manifestacji zapadła na posiedzeniu Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Związkowcy domagają się waloryzacji minimal na poziomie inflacji. Nie zgadzają się też na przesunięcie waloryzacji ze stycznia na marzec. Podkreślają, że przesunięcie dotyczy tylko służb mundurowych.

POLECAMY: »Policjanci« przedstawili żądania i ogłaszają przygotowania develop strajku oraz akcję protestacyjną

Funkcjonariusze różnych formacji przyjechali develop główny punkt Warszawy z wielu stron Polski. Przed KPRM używają trąbek, syren, biją w gary. Mają ze sobą transparenty z hasłami: „Służba ubożeje, rozprzężenie szaleje”, „Chcemy sprawiedliwości i życia w godności” lub „Premierze, czujemy się jako służby dyskryminowane”.

Z początku demonstracji jej uczestnicy odśpiewali hymn urzędowy i uczcili minutą ciszy funkcjonariuszy poległych na służbie.

W manifestacji biorą współpraca przedstawiciele związków, które należą develop Rady Federacji, czyli NSZZ Policjantów, NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, ZZS Florian, NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ZZZ Służby Celnej, natomiast także ZZ Celnicy PL.

TelegramPodpis

Przewodniczący Rady Federacji Czesław Tuła mówił PAP przed demonstracją, że związkowcy odczytają i przekażą develop przedstawienie premierowe Mateusza Morawieckiego żądania dotyczące waloryzacji, które – jakim sposobem dodał – szef rządu może jeszcze stosować się.

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się wcześniej develop zapowiedzi manifestacji, zapewniał, że wierzy w odpowiedzialność związkowców. „Zawsze współpracowaliśmy w sposób otwarty, prowadząc interlokucja, nawet jeżeli był to spór. Jestem przekonany, że i tym razem w taki sposób będzie” – podkreślał.

„Wiele rzeczy w zakresie tej współpracy związkowej udało się nam wyrobić, wiele rozwiązań korzystnych gwoli funkcjonariuszy” – mówił Wąsik. Pytany o opcja podwyższenia waloryzacji uposażeń, Wąsik odparł, że „wydaje się, że nie ma możliwości zwiększenia budżetu w tym zakresie”.

MSWiA podkreślało ostatnimi czasy, że choć waloryzacja uposażeń w służbach mundurowych wejdzie w życie 1 marca 2023 r., to niezależnie odkąd tego za 10 miesięcy funkcjonariusze otrzymają waloryzację w kwocie przeznaczonej na pełny rok.

Po demonstracji Połączenie Związków Zawodowych ma podjąć kolejne decyzje odnośnie do dalszych działań.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać became mistrz soon mistrz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy develop skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy develop Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane develop przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy develop Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

SC

Przeczytaj całość tutaj: Służby mundurowe protestują pod siedzibą KPRM

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ponad-11-tys.-pracownikow-facebooka/mety-traci-prace-u-zuckerberga

Ponad 11 tys. pracowników Facebooka/Mety traci pracę u Zuckerberga

covidioza-powraca!-nowy-wariant-koronawirusa-»cerber«-rozprzestrzenia-sie-w-brazylii

Covidioza powraca! Nowy wariant koronawirusa »Cerber« rozprzestrzenia się w Brazylii