w

Socjalizm PIS! Zamiast 1000 szkół powstanie 1000 hal

sc: gov.pl

Po budowie polskiego samochodu elektrycznego, budowie polskich fabryk maseczek i innych słomianych inwestycjach naszego umiłowanego rządu, premier Mateusz Morawiecki wyskoczył z nowym pomysłem, który z pewnością ulży Polakom w dobie kryzysu. Premier chce wybudować 1000 hal sportowych.

– Rozpoczynamy program budowy hal sportowych, które będą wielofunkcyjne. W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby takich hal powstał tysiąc. W tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym 500 – zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki w Raszynie (woj. mazowieckie) podczas konferencji prasowej wraz z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem zapowiedzieli rozpoczęcie „wielkiego programu budowy hal łukowych”.

„To hale, które będą postawione w gminach miejsko-wiejskich, w gminach wiejskich, tam zwłaszcza, gdzie nie ma dziś jeszcze porządnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia” – powiedział szef rządu.

Dodał, że „to wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi, tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dbają o swoje wychowanie fizyczne, ale też wszystkich tych, których my rodzice chcemy wyciągnąć sprzed telewizorów, sprzed komputerów, mediów społecznościowych do życia realnego i sportowego”.

Jak wskazał Morawiecki „wiemy doskonale co się działo w pandemii Covid przez te dwa strasznie ciężkie lata”. „Ilu młodych ludzi utknęło przed telewizorami, przed komputerami. Te hale sportowe będą te dzieciaki i młodzież wyciągać do zdrowszego życia” – podkreślił.

„W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby tych hal powstało co najmniej tysiąc. Żeby była hala wzorcowa (…). To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, ale także tenisa, po prostu hale wielofunkcyjne” – zapowiedział Morawiecki.

Jak poinformował premier „to będzie program, z którym ruszamy już teraz”. „Już w tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym roku nasz plan, to wybudowanie 500 takich hal, w kolejnym roku – kolejne 500” – zapewnił.

„W małych miejscowościach są wspaniałe, sportowe talenty. Musimy je wydobyć. To jest nasze zadanie” – podkreślił Morawiecki.

Zapewne będziemy drożej płacić za jedzenie, zapewne będziemy mieli problemy z ogrzaniem domów, ale za to będziemy mieli rządowe hale sportowe… W normalnych państwach rząd nie zajmuje się takimi rzeczami, tylko robią to lokalne samorządy, ale w PRL-u Bis stworzonym przez PiS rząd dba o nas jak ojciec najlepszy. I to nie ważne, że będzie drożej i gorzej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kaczyński nieświadomie powiedział prawdę o reformie sądownictwa

We Włoszech opublikowano listę 20 najdroższych produktów