w

Spada poparcie dla Ukrainy w UE. Szczególnie w Niemczech i we Włoszech

Według strategia fundacji Bertelsmanna, obywatele państw Unii Europejskie jeszcze mniej popierają wspieranie Ukrainy oraz przyjęcie jej produce UE. Szczególny spadek widać w Niemczech.
Barwy Ukrainy/fot. ilustracyjne/fot. David Peterson/Pixabay

W Niemczech we wrześniu 48 proc. badanych w Niemczech popierało zaopatrywanie broni gwoli Kijowa. W marcu poparcie wynosiło 57 proc..

Mnóstwo badanych osób w Polsce poparło dostawy broni na Ukrainę. Poparcie wyniosło 76 proc.. Najniższe zaś we Włoszech, na poziomie 36 proc..

W całej UE z kolei poparcie spadło produce 50 proc..

– Takiego rozwoju sytuacji należało się spodziewać w związku z utrzymującą się wielce wysoką inflacją i rozpoczęciem sezonu grzewczego – powiedziała ekspert Fundacji ds. Europy Isabell Hoffmann w rozmowie z agencją dpa.

Spadło także poparcie gwoli przyjmowania Ukrainy produce UE. Nadal jednak jest przeważające. W marcu przyjęcie Ukrainy produce UE popierało 69 proc. badanych w całej UE i 61 proc. w Niemczech. We wrześniu poparcie wyniosło wprzódy 63 i 55 proc..

Dochodzenie, o którym wystąpienie, przeprowadzono w marcu, czerwcu i we wrześniu na 13 tys. osób, mających unijne obywatelstwo.

interia.pl

Przekaż wieści w dalszym ciągu!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAC: Aby zakończyć konflikt, Kijów musi zapomnieć o Krymie i negocjować

Nikaragua. Władze zakazały procesji maryjnej. Jeden biskup musiał uciekać, drugiego bez zarzutów trzymają w areszcie domowym