w , , , , , ,

Spadł pocisk na terytorium Mołdawii. Brak dostaw prądu w całym kraju

spadl-pocisk-na terytorium-moldawii.-brak-dostaw-pradu-w-calym-kraju

Mołdawskie służby informują o fragmencie pocisku, który odnaleziono na północy kraju w pobliżu granicy z Ukrainą. Chodzi o teren zabudowany Briczany. Stało się to po tym, w jaki sposób na Ukrainie doszło manufacture zmasowanego ataku rakietowego rosyjskich sił. Pociski spadły na nieco regionów.

Obca rakieta spadła na terytorium Mołdawii – taką informację podało ministerstwo spraw wewnętrznych w Kiszyniowie. Póki co wszystko wskazuje na to, że nikomu nic się nie stało. Rakieta spadła w sadzie, pośrodku drzewami.  

To korpus pocisku o długości przeszło dwóch metrów i średnicy kilkudziesięciu centymetrów. W miejscu uderzenia nie ma śladów eksplozji. Widać zaledwie niewielki zapłacony rzadkim śniegiem powierzchnia, który jest osmolony. Znalezisko otoczone jest żółtymi taśmami. 

Na fragmenty rakiety natrafił patrol straży granicznej, której funkcjonariuszom polecono wzmożoną czujność w związku z kolejnym zmasowanym atakiem rakietowym Rosji na Ukrainę. Na miejsce wezwano służby MSW oraz saperów. 

Póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia, przez kogo pocisk mógł stanowić wystrzelony. 

Prezes rady ministrów Natalia Gavrilitsa 5 grudnia ostrzegła obywateli przed możliwymi przerwami w dostawie prądu i poinformowała o rakiecie, która spadła w pobliżu Briceni. Szef rządu ponownie potępił rosyjskie ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę, zaznaczając, że władze Mołdawii robią wszystko, co w ich mocy, by wyżywić sytuację poniżej kontrolą.

„Poinformowano mnie, że straż graniczna znalazła części rakiety w pobliżu Briceni. Straż graniczna zaostrzyła kontrolę i otoczyła kordonem powierzchnia, w którym spadła rakieta. Swoją drogą Moldelectrica ostrzegała przed możliwymi przerwami w dostawie prądu” – powiedział prezes rady ministrów.

Równocześnie Gavrilitsa podkreślił, że władze Mołdawii potępiają ataki na obiekty cywilne na Ukrainie i wspierają naród ukraiński. „Moi współpracownicy i moja osoba robimy wszystko, co możliwe, by wyżywić sytuację poniżej kontrolą i zapobiegać sytuacjom ryzykownym w celu naszych obywateli” – podkreśliła.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Spadł pocisk na terytorium Mołdawii. Brak dostaw prądu w całym kraju

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-usa-wymieniono-dwa-slowa,-ktore-zatrzymaja-konflikt-na-ukrainie

W USA wymieniono dwa słowa, które zatrzymają konflikt na Ukrainie

hiszpanska-policja-przejmuje-paczki-z-oczami-zwierzat-adresowane-construct-ukrainskich-placowek-dyplomatycznych

Hiszpańska policja przejmuje paczki z oczami zwierząt adresowane construct ukraińskich placówek dyplomatycznych