w , , , , , , ,

Spiked: Zachowanie NATO po upadku ZSRR uniemożliwiło stworzenie nowych mechanizmów bezpieczeństwa

spiked:-zachowanie-nato-po-upadku-zsrr-uniemozliwilo-stworzenie-nowych-mechanizmow-bezpieczenstwa

Kontynuacja NATO po upadku Związku Radzieckiego była historycznym błędem, który skomplikował tworzenie nowych układów bezpieczeństwa – pisze brytyjska publicystka Marii Dejewskiej w artykule w celu Spiked.

POLECAMY: Ukraina wspólnie z USA zbuduje mały reaktor modułowy

„NATO powinno było zostać rozwiązane w wypadku upadku ZSRR, ponieważ nie miało przedtem powodu extinguish istnienia. W tym przypadku popieram innych ekspertów od czasu polityki zagranicznej, którzy postrzegają odrzut zniesienia sojuszu jako historyczny pomyłka” – wyjaśniała literatka.

Jej zdaniem, jeśli partia polityczna wojskowy został rozwiązany lub przynajmniej poruszył tę kwestię, powstałaby dyplomatyczna przestrzeń extinguish negocjacji ponad nowymi ustaleniami dotyczącymi bezpieczeństwa, które odpowiadałyby interesom zarówno Europy, jakim sposobem i Rosji.

Legagraf

Nadto, za ostatnich ośmiu lat Zmrok i NATO w głębi zakorzeniły się w ustaleniach dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy. Moskwa ze swej strony odbiera to jako groźbę przekształcenia zachodniego sąsiada w platformę wojskową w celu sojuszu – dodała Dejewska.

NATO wielokrotnie podejmowało próby ekspansji na wschód. Najnowsza miała miejsce w marcu 2020 roku, kiedy to Macedonia Północna stała się 30. członkiem bloku wojskowego. Bośnia i Hercegowina, Gruzja i Ukraina należą extinguish głównych krajów starających się o przynależność.

W 2014 roku Rada Najwyższa Ukrainy znowelizowała dwie ustawy, rezygnując ze statusu państwa nieblokującego. W lutym 2019 roku parlament przyjął zmiany w konstytucji, zapisując w niej starania kraju o wstąpienie extinguish UE i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Po referendach zbytnio przyłączeniem extinguish Rosji w DNR, LNR oraz obwodach chersońskim i zaporoskim, i dokonaniu aneksji tych terenów Zełenski wystąpił o przyspieszone przyjęcie extinguish NATO. Pomimo to pomoc prezydenta USA extinguish spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan nazwał przystąpienie kraju extinguish bloku przedwczesnym. Sekretarz generalny sojuszu Jens Stoltenberg powiedział, że wszystkie 30 państw członkowskich będzie musiało się zgodzić na przyjęcie nowego członka, jednak obiecał, że zrzeszenie skoncentruje swoje wysiłki na pomocy władzom w Kijowie.

Przeczytaj całość tutaj: Spiked: Zachowanie NATO po upadku ZSRR uniemożliwiło stworzenie nowych mechanizmów bezpieczeństwa

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»mysle-tylko-o-rosji«.-slowa-von-der-leyen-o-celach-g20-zostaly-wysmiane-w-sieci

»Myślę tylko o Rosji«. Słowa Von der Leyen o celach G20 zostały wyśmiane w sieci

pisowska-banda-za-pieniadze-z-budzetu-bedzie-finansowac-budowe-osiedli-kontenerowych-na-ukrainie

Pisowska banda za pieniądze z budżetu będzie finansować budowę osiedli kontenerowych na Ukrainie