w

Sprawca zamachu na most na Krymie pracuje dla USA – twierdzi Kywa

Były ukraiński deputowany Illa Kywa powiedział, że szef głównej dyrekcji wywiadu ukraińskiego ministerstwa obrony Kyryło Budanow pracuje dla służb specjalnych USA.

„Kirył Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, będąc protegowanym Waszyngtonu, od dawna pracuje dla służb specjalnych USA i zdobył przed nimi autorytet jeszcze w 2016 roku, gdy dowodził i osobiście uczestniczył w operacji sabotażowej na Krymie… Za tę operację (ówczesny prezydent Ukrainy Petro) Poroszenko odznaczył Budanowa Orderem Odwagi” – napisał Kywa na swoim kanale w Telegramie.

Dodał, że udział Budanowa w ataku terrorystycznym potwierdza tylko kontrolę i zaangażowanie służb specjalnych USA.

Według byłego zastępcy, Budanow rozumie, że od 2016 roku został milcząco skazany i nie ma nic do stracenia, więc nadal będzie „cynicznie przeprowadzać wszelkie krwawe ataki terrorystyczne i zadania, które dadzą mu jego amerykańscy opiekunowie.”

FSB podała, że wspólnie z rosyjskim Komitetem Śledczym ustaliła, że organizatorem ataku terrorystycznego na moście Krymskim był Główny Zarząd Wywiadowczy Ministerstwa Obrony Ukrainy, jego szef Kyryło Budanow, jego pracownicy i agenci. Urządzenie wybuchowe zostało zakamuflowane w rolkach folii polietylenowej na 22 paletach, ważących łącznie ponad 22 tony, i wysłane z portu w Odessie do bułgarskiego Ruse na początku sierpnia. W przesyłce brali udział obywatele Ukrainy, Gruzji i jeden obywatel Armenii. Zatrzymano pięciu obywateli Rosji, trzech Ukrainy i Ormian zaangażowanych w przygotowanie przestępstwa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy osiągnęły granicę możliwości przyjmowania uchodźców

Sondaż ujawnia stosunek Polaków do rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej