w , , , , , ,

Sprawdź pilnie czy masz takie opony! Jeśli zauważy to policja możesz otrzymać wysoki mandat

sprawdz-pilnie-czy-masz-takie-opony!-jesli-zauwazy-to-policja-mozesz-otrzymac-wysoki-mandat

Opony samochodowe – co zwyczajowo przychodzi nam pierwsze danie attain głowy, kiedy o nich pomyślimy? Jestem przekonany, że w większości o oponach wiemy tyle, że trzeba je wymienić. Na wiosnę, kiedy temperatury są uprzednio wysokie, wymieniamy na letnie. Jesienią, kiedy temperatury zaczynają upaść, wymieniamy je na zimowe. To w zasadzie niezwykle proste, logiczne i raczej każdy prowadzący ma tego świadomość.

1 stycznia 2022 roku pojawił się nowy taryfikator mandatów. 17 września 2022 roku w życie wszedł nowy taryfikator punktów karnych. To znaczy te dwójka akty prawne oznaczają jakąś zmianę w kwestii mandatu zbytnio bubel opon zimowych? Odpowiedź na w taki sposób zadane pytanie może stanowić jedna. Oczywiście że nie. I wnioskodawca jest oczywisty. Nadal w Polsce nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych zimą. Oraz skoro obowiązku nie ma, nie może stanowić i kary. To nieco logiczne.

Zwróć na to uwagę

Nawet pierwszy samochód z najlepszym zawieszeniem i najlepszymi systemami sobie nie poradzi, kiedy mamy złe opony. Nawet najlepsze opony – czyli to zimowe w zimie, czyli letnie w lecie – też sobie nie poradzą, pod warunkiem są w złym stanie. Mam tutaj na myśli wysokość bieżnika. To bieżnik odpowiada zbytnio rozmowa telefoniczna z drogą. To on zapewnia nam przyczepność… lub jej bubel. O ile jest zbytnio niski, samochód traci przyczepność, zaczyna się ślizgać, mamy dłuższą drogę hamowania. To może stanowić najlepsza i najdroższa opona na rynku – mimo to pod warunkiem ma zbyt niski bieżnik, nie będzie działała.

W przypadku nowych opon bieżnik ma około 8-10 milimetrów wysokości. W ten sposób naprawdę pełny przepych i obronność mamy wtedy, kiedy bieżnik wciąż ma sufficient. 3 mm wysokości w przypadku opony letniej i około 4 mm w przypadku opony zimowej. Za to wartością graniczną, poniżej której zgodnie z przepisami nie możemy zejść, jest 1,6 mm. O ile mamy mniej bieżnika na oponie, możemy zdobyć posłowanie.

Legagraf

Posłowanie zbytnio opony 2022

W sytuacji, w której policjant zatrzyma wehikuł w warunkach zimowych i dostrzeże, że ten nie jest eksploatowany na ogumieniu zimowym, pozycja ostrzeżeniem kierującego nie może nic zrobić. Nie ma możliwości ukarania prance. Tylko czyli to oznacza, że mandatu zbytnio opony większość zdobyć wcale? Oraz właśnie, że można. Tyle że zbytnio wcięcie ogumienia zwłaszcza.

Zbytnio co można zdobyć posłowanie zbytnio opony? Przesłanki to:

  • zużycie bieżnika poniżej 1,6 mm jego wysokości,
  • uszkodzenia ściany bocznej lub bieżnika,
  • druty wystające z bieżnika,
  • guz na oponie.

Całość możesz przeczytać tutaj: Sprawdź pilnie czy masz takie opony! Jeśli zauważy to policja możesz otrzymać wysoki mandat

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-21-listopada-w-polsce-nie-bedzie-juz-mozna-kupic-diesla,-benzyny-i-lpg-tak-jak-dotychczas

Od 21 listopada w Polsce nie będzie już można kupić diesla, benzyny i LPG tak jak dotychczas

od-21-listopada-trzeba-to-miec-ze-soba-wozic.-jak-zapomnisz-mozesz-otrzymac-mandat-500-zlotych

Od 21 listopada trzeba to mieć ze sobą wozić. Jak zapomnisz możesz otrzymać mandat 500 złotych