w

Stany Zjednoczone były wstrząśnięte klapsem, jaki Saudyjczycy wymierzyli Biden

Decyzja Arabii Saudyjskiej o cięciu produkcji ropy była obrazą dla prezydenta USA Joe Bidena – pisze The Hill.

„Decyzja o produkcji ropy to policzek dla Bidena, który w lipcu udał się do Arabii Saudyjskiej z wyraźnym celem przekonania do zwiększenia produkcji, by zrównoważyć wpływ antyrosyjskich sankcji, licząc, że to spowoduje spadek cen paliw w USA” – napisała publikacja.

Gazeta zauważa, że decyzja OPEC+ rozgniewała członków Kongresu i zszokowała Biały Dom. Zaczęły pojawiać się wezwania do rewizji stosunków między USA a Arabią Saudyjską.

Ponadto administracja Bidena może w najbliższym czasie podjąć działania przeciwko Rijadowi: wstrzymanie dostaw broni i zaprzestanie konserwacji sprzętu będącego w służbie saudyjskiej armii – podsumowała gazeta.

Na początku października uczestnicy OPEC+ uzgodnili, że od listopada zmniejszą produkcję o dwa miliony bpd, tłumacząc tę decyzję niepewnością w światowej gospodarce i na rynku ropy. Mimo kryzysu energetycznego, który dotknął Europę i rosnących cen energii w innych regionach, posunięcie to poparli wszyscy członkowie sojuszu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej znajdują się bazy wojskowe USA z kontyngentem liczącym do kilku tysięcy osób. Ponadto Amerykanie zajmują się szkoleniem sił zbrojnych tych krajów – rocznie w Stanach Zjednoczonych szkoli się około 600-800 serwismenów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: brytyjscy posłowie poprosili o wotum nieufności Truss

Złożono wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Teraz tylko żywność z laboratorium?