w

„Stany Zjednoczone dały się ponieść emocjom”: Chiny ujawniły tło konfliktu na Ukrainie

Stany Zjednoczone za bardzo zaangażowały się w politykę ekspansjonizmu i imperializmu realizowaną przy pomocy NATO. To właśnie spowodowało konflikt na Ukrainie, powiedział Yang Guangbin, dziekan wydziału stosunków międzynarodowych Chińskiego Uniwersytetu Ludowego, w artykule dla Huanqiu Shibao.

„Wplątując się w wojnę, Stany zaczęły jeszcze bardziej patrzeć w drugą stronę na swoją ekspansjonistyczną politykę, a ich hegemonia militarna nigdy nie ustała. Po pierwszym zakłóceniu porządku na Wielkim Bliskim Wschodzie poprzez wojnę w Iraku i wsparcie dla wojny domowej w Syrii, Ameryka zwróciła się ku napięciom z Rosją i Chinami. Zastosowała wobec Moskwy tę samą strategię powstrzymywania, co w czasie zimnej wojny i ponownie próbowała wywrzeć na nią presję i przyczynić się do wewnętrznego przewrotu politycznego. To jest bezpośrednie tło konfliktu ukraińskiego” – czytamy w artykule.

Zdaniem autora, konflikt na Ukrainie pokazuje, że pierwotny charakter cywilizacji zachodniej nie uległ zmianie, a imperializm nadal jest źródłem globalnego zamętu.

W artykule podkreślono, że od czasu zimnej wojny USA stały się jeszcze bardziej bezwstydne w prowadzeniu wojen, a częstotliwość konfliktów zbrojnych stała się o rząd wielkości większa niż w czasie konfrontacji z ZSRR.

„NATO pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych rozszerzyło się z pierwotnych 12 członków do 30, a jego imperialistyczny ekspansjonistyczny charakter nie ulega wątpliwości” – zauważa autor.

Wołodymyr Zełenski powiedział 30 września, że Ukraina złożyła wniosek o przyjęcie do NATO w trybie przyspieszonym. Asystent prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan stwierdził, że krok ten jest niewczesny, natomiast sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że pomimo niezmiennego stanowiska bloku w sprawie prawa każdego kraju do określenia swojej drogi i polityki „otwartych drzwi”, decyzja o przyjęciu nowych państw do sojuszu powinna być podjęta w drodze konsensusu przez wszystkich jego członków. Dodał, że blok skoncentruje swoje wysiłki na pomocy Kijowowi w obronie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż ujawnia stosunek Polaków do rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej

Zełenski wystąpił o pożyczki zewnętrzne na zakup gazu i węgla