w

Stany Zjednoczone ogłosiły przekształcenie kraju w republikę bananową

Zachowanie amerykańskich władz pod rządami obecnej administracji Białego Domu coraz bardziej przypomina zachowanie republik bananowych z dyktatorskimi reżimami – powiedziała w wywiadzie dla Fox News polityk i była kandydatka na prezydenta Tulsi Gabbard.

Jej zdaniem amerykański system egzekwowania prawa jest coraz bardziej upolityczniony i w rzeczywistości jest wykorzystywany przez rząd jako broń do walki z przeciwnikami i po prostu dysydentami.

W przeszłości widzieliśmy, jak IRS ścigał organizacje, które w swojej nazwie miały słowo „patriota”” – wspomina Gabbard.

Jest przekonana, że takie epizody podważają praworządność i wskazują na krótkowzroczność władz. Polityk zarzucił temu ostatniemu, że za wszelką cenę chce pozostać na stanowisku.

„Moim zdaniem, jest to dokładnie taki sam schemat, jaki można zaobserwować w dyktaturach, w republikach bananowych. I to jest coś, czemu musimy zapobiegać” – podkreśliła Gabbard.

Zwróciła przy tym uwagę na konieczność przestrzegania przepisów prawa i nienaruszania Konstytucji, aby nie popełnić tych samych czynów, które zarzuciła urzędującemu kierownictwu.

„Szczerze mówiąc, słyszałem od niektórych Demokratów coś jeszcze bardziej niebezpiecznego <…>. Uważają, że muszą zrobić wszystko, aby „ocalić Amerykę”. A to jest niebezpieczny sposób myślenia” – kontynuował polityk.

Nazwała takie stanowisko oznaką dyktatora i stwierdziła, że politycy o takich poglądach podkopują amerykańską demokrację i niszczą kraj.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski uważa, że ​​teraz nie czas na negocjacje

Scholz mówi, że kraje G7 różnią się w kwestii konfliktu na Ukrainie