w

Stany Zjednoczone opracowały plan przeciwdziałania wyciekom broni trafiającej na Ukrainę

USA opracowały plan przeciwdziałania wyciekowi zaawansowanej broni na Ukrainę – poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

Przyznał, że istnieją obawy, iż w trakcie lub po zakończeniu konfliktu część zachodniej pomocy może „ze źródeł na Ukrainie” trafić do elementów przestępczych, „aktorów niepaństwowych”, a także do rosyjskiego wojska.

„Departament Stanu ogłasza dziś amerykański plan przeciwdziałania nielegalnemu przekierowaniu niektórych rodzajów zaawansowanej broni konwencjonalnej w Europie Wschodniej” – napisano w oświadczeniu.

Plan obejmuje zabezpieczenie i rozliczanie broni i amunicji na Ukrainie i w krajach sąsiednich, zwiększenie bezpieczeństwa granic oraz budowanie zdolności odstraszania, wykrywania i uniemożliwiania przez odpowiednie podmioty w regionie.

POLECAMY: Europol informuje o przemycie broni z Ukrainy

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kongresman zaprosił Putina i Zełenskiego na rozmowy w Arizonie

Niemcy krytykują karanie za zaprzeczanie »zbrodniom wojennym« na Ukrainie