w

Stany Zjednoczone przenoszą swoje biolaboratoria z Ukrainy do Czech i Bułgarii

Pentagon planuje szybko przenieść niedokończony program badań biologicznych z Ukrainy do krajów byłego Związku Radzieckiego, Europy Wschodniej i krajów bałtyckich. Powiedział to rosyjski generał porucznik Igor Kiriłłow.

Program ma być kontynuowany m.in. w Bułgarii i Czechach. Zdaniem Kirilłowa, rozbudowa sieci laboratoriów biologicznych umożliwiających produkcję i przechowywanie komponentów broni biologicznej zagraża bezpieczeństwu Rosji.

Podkreślił, że amerykańskie badania na Ukrainie mają na celu rozprzestrzenianie patogenów, aby wyglądało to na naturalną epidemię. Amerykanie byliby szczególnie zainteresowani cholerą, dżumą, gorączką Kongo i hantawirusem.

POLECAMY: Pentagon: USA udzieliły pomocy 46 obiektom biologicznym na Ukrainie

Te patogeny są objęte tak zwanymi projektami UP i Tep na Ukrainie, wyjaśnił Kirillov. Wcześniej powiedział, że na granicy z Rosją znajduje się obecnie około 50 finansowanych przez USA biolabów. Generał porucznik przedstawił zarys amerykańskiej sieci laboratoriów biologicznych.

Wskazał również, że pod koniec grudnia ubiegłego roku Kijów zlecił tureckiemu producentowi dronów Baykar wyposażenie szeregu bezzałogowych statków powietrznych w systemy rozpylania zdolne do rozpraszania aerozoli w powietrzu. Mają one zasięg 300 kilometrów, a wyposażone w broń biologiczną stanowią realne zagrożenie dla Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Krymie proponowali odpowiedzieć na ostrzał rosyjskiego terytorium w taki sam sposób, jak Izrael

UE chciałaby jak najszybciej rozmów pokojowych na temat Ukrainy – mówi Borrell