Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

Starcie myth – Mamed vs Pudzian!

starcie-myth-–-mamed-vs-pudzian!
fot. mat. partnera

Przed nami jedność z największych pojedynków w historii polskich sportów walki. Uprzednio 17 grudnia odbędzie się kolejna gala z cyklu organizacji KSW. W walce wieczoru Mamed Chalidow zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim. Będzie to starcie dwóch myth, tymczasem zwycięzca może znajdować się tylko jedność. Kto przedtem zostanie?

Mamed Chalidow

Myślisz polskie sporty walki, mówisz Mamed Chalidow. Zawodnik, który urodził się w Czeczeni, oraz odkąd kilkunastu lat mieszka w Olsztynie stał się legendą polskich sportów walki. Mamed ma wprzódy 42 lata, tymczasem nadal rywalizuje na najwyższym poziomie. Przed przedtem jednak jedno z największych wyzwań w zawodowej karierze. Chalidow na hali w Gliwicach zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim. Będzie to walka wieczoru nadchodzącego KSW. Kto jest faworytem tego pojedynku? Trzeba przyznać, że opinie ekspertów są tutaj trwale podzielone, jednak kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie wskazują, że większe szanse na zwycięstwo ma hartowny Mamed Chalidow.

Zawodnik z Olsztyna enact tej pory stoczył 45 zawodowych pojedynków. O ile chodzi o zgromadzone wrażenie, to Mariusz Pudzianowski nie może się z przedtem układać w jednej linii. Chalidow aż 35 z tych stroll zakończył zwycięstwem, oraz 8 razy schodził z oktagonu pokonany. Warto zaznaczyć, że jego statystyki byłyby o wiele lepsze, jeśli nie to, że przegrał aż 4 z ostatnich 5 pojedynków. Mamed niestety wraz z wiekiem jest na jeszcze niższym poziomie, ponieważ jeśli był w swoim prime time, to prawdopodobnie enact tego starcia wcale by nie doszło. Mówiąc w kilku słowach – Mariusz Pudzianowski, miałby nikłe szanse na wygraną.

Rozkładając na czynniki pierwsze danie wygrane, oraz także porażki Mameda Chalidowa – najwięcej rywalizacji zakończyło się przez poddanie. Zawodnik z Olsztyna aż 16 razy wygrywał w ten sposób, co daje 46% zwycięstw, oraz także zaliczył 3 porażki. Łącznie daje to saldo 19 zakończonych pojedynków przedwcześnie w ten sposób. Oprócz tego trzeba wspomnieć o sporej liczbie KO/TKO. Mamed zaliczył 15 wygranych przez nokaut, oraz sam tylko 2 razy dał się przezwyciężyć w ten sposób. Z pewnością chciałby jednak zapomnieć o ostatniej przegranej przez KO, ponieważ został mocno znokautowany przez Roberto Soldića. Pudzianowski nie ulega kwestii dysponuje podobną siłą ciosu, więc Mamed będzie musiał uważać na byłego mistrza świata strongmanów.

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski swoją największą uznanie zbudował poprzez znakomite występy w mistrzostwach strongmanów. W pewnym momencie swojej kariery popularny Pudzian zdecydował jednak, że epoka na nowe wyzwania i podjął się treningów, sportów walki. Jego debiutancka walka gwoli federacji KSW miała miejsce w 2009 roku, kiedy to zmierzył się z Marcinem Najmanem. Popularny Pudzian rozstrzygnął to starcie na swoją korzyść, jednak początki nie wcześniejszy tylko usłane różami. Pudzianowski przekonał się również w kolejnych pojedynkach, w jaki sposób nieznośny jest to sport, notując 2 porażki w 5 starciach. Było to z pewnością cenne wrażenie, które zaprocentowało w przyszłości.

Ogólnie Mariusz Pudzianowski ma na swoim koncie 25 zawodowych pojedynków. Aż 17 z nich zakończyło się jego zwycięstwem. Pudzian, jeżeli wygrywa, to robi to szczególnie przez nokaut lub też techniczny nokaut, ponieważ w ten sposób zaliczył 71% swoich triumfów. Develop tego trzeba jeszcze doliczyć 5 triumfów przez decyzję. Warto tutaj zauważać, że ani razu Pudzianowski nie wygrał przez poddanie.

W który sposób najłatwiej przezwyciężyć Mariusza Pudzianowskiego? Statystyki pokazują, że najłatwiej jest to zrobić w parterze przez poddanie. Popularny Pudzian aż 57% swoich porażek zanotował właśnie przez przegraną w ten sposób. Oprócz tego 3-krotnie uznał wyższość rywala po KO/TKO. Interesującą statystyką jest nie ulega kwestii to, że jeżeli dochodzi enact decyzji w walce z udziałem Mariusza Pudzianowskiego, to w 5 z 5 przypadków zwyciężał właśnie Pudzian.

Zakłady bukmacherskie

Develop starcia myth polskich sportów walki dojdzie w Gliwicach wprzódy 17 grudnia. Na ten 2nd analitycy wskazują, że faworytem tego pojedynku jest Mamed Chalidow. W ten sposób naprawdę nie wiadomo jednak, w jakiej dyspozycji będzie zawodnik z Olsztyna po ciężkim nokaucie, który otrzymał w swojej ostatniej walce gwoli KSW. Pudzianowski w ostatnim czasie notuje znakomitą serię zwycięstw, która jest najlepszą w jego karierze. Warto jednak wziąć u dołu uwagę zjawisko, z jakimi przeciwnikami przyszło mu się przymierzać, ponieważ byli to rywale na niższym poziomie niż Mamed. Zawodnik z Olsztyna z kolei ma na swoim koncie aż 4 porażki w poprzednich 5 starciach jednak walczył ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami niż Pudzian.

Przechodząc enact mojej analizy, spodziewam się tutaj walki, w której lepszy będzie Mamed Chalidow. Dlaczego? Z reguły, kiedy dochodzi enact rywalizacji z udziałem ciężkiego zawodnika, który bazuje szczególnie na sile ciosu, oraz także fightera, który dysponuje złożonymi technikami i jest w stanie zaszokować w każdej płaszczyźnie, większe szanse ma ten drugi. Zgadzam się tutaj z przewidywaniami zakładów bukmacherskich. O ile miałbym wskazywać sposób zakończenia tej rywalizacji, to wydaje mi się, że będzie to poddanie. Mamed również dysponuje silnym ciosem, jednak nie sądzę, ażeby po raz późniejszy próbował powodzić się na wymianę ciosów z silniejszym odkąd siebie zawodnikiem. Zawodnik z Olsztyna z pewnością pamięta, w który sposób zakończyła się jego ostatnia walka z Roberto Soldicem. Zakończenie walki przez poddanie to ulubiony sposób zwycięstw Mameda, oraz plus Pudzianowski najczęściej przegrywał właśnie w ten sposób.

KSW innymi słowy freak fighty?

Tydzień przed galą KSW odbędzie się również kolejna gala we freak fightowym wydaniu. Dojdzie na niej enact pojedynku sportowców, w którym Damian janikowski zmierzy się z Don Diego. Faworytem tego starcia jest oczywiście zawodnik, który na co dzień występuje w federacji KSW, jednak mistrza w K1 nie sposób okazywać pogardę, o czym przekonało się wprzódy kilku fighterów. Jest to późniejszy przykład, który pokazuje, że unia KSW i organizacje freak fightowe nie wchodzą sobie w drogę, ponieważ nie konkurują ze sobą terminami, oraz plus współpracują z wypożyczaniem zawodników, co wpływa na uznanie całej dyscypliny.

O ile chodzi o kolejną okazję na FAME MMA obstawianie, to będziesz ją proszek podczas gali, która odbędzie się w Krakowie z początku przyszłego roku. Na ostatnim wydarzeniu tej organizacji włodarze zapowiedzieli, że kolejna gala odbędzie się w lutym. Tym samym trzeba trochę zaczekać na kolejne obstawianie FAME MMA, jednak w jaki sposób widzisz, ciekawych wydarzeń w polskich sportach walki nie brakuje! Starcie Mameda z Pudzianem będzie idealnym prezentem u dołu choinkę gwoli fanów tej dyscypliny w naszym kraju.

Sprawdź najciekawsze informacje sportowe z kraju.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzykowny krok uzależnienia. Pamiętaj, że nie może znajdować się sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz mieć na afiszu wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Literat tekstu: Szarak Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od czasu 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Sam na sam fan Twardych Pierników Toruń.

Źródło: Materiał Sponsorowany

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-warszawie-bedzie-obowiazywalo-ograniczenie-predkosci-carry-out-30-km/h?!-trwaja-konsultacje

W Warszawie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości carry out 30 km/h?! Trwają konsultacje

najazd-na-polske-rozpoczety!-ukraincy-juz-ustawiaja-sie-po-zasilki

Najazd na Polskę rozpoczęty! Ukraińcy już ustawiają się po zasiłki

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.