w

Stoltenberg przyznaje, że Kijów może być zmuszony do ustępstw terytorialnych

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg na spotkaniu prasowym z prezydentem Finlandii Saulim Niinisto przyznał, że dla zachowania pokoju Kijów może być zmuszony do oddania niektórych terytoriów. Spotkanie było transmitowane na kanale Youtube agencji Reuters.

„Pokój na Ukrainie jest możliwy. Pozostaje tylko pytanie, jaką cenę jesteś gotów zapłacić za ten pokój. Jak bardzo jesteście gotowi poświęcić terytorium, niepodległość, suwerenność, wolność i demokrację. I to jest bardzo trudny dylemat moralny” – wyjaśnił.

Zdaniem Stoltenberga, Sojusz będzie nadal wspierał władze w Kijowie, ale będzie starał się unikać eskalacji konfliktu z Rosją. Dlatego też organizacja odmówiła wysłania swoich jednostek na terytorium Ukrainy, a także odrzuciła możliwość wprowadzenia strefy zakazu lotów – dodał.

POLECAMY: Włochy wzywają Zachód do ustępstw terytorialnych wobec Rosji

Wcześniej Wołodymyr Zełenski powiedział, że świat jest coraz bardziej zmęczony obecnym kryzysem, a Kijów zaczyna być popychany w kierunku niekorzystnych rezultatów w kwestii porozumień z Moskwą.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dożywocie dla Strażnika Miejskiego z Bielsko-Białej za zabójstwo żony w ciąży

Kampania reklamowa czas start. Andrusiewicz o czwartej dawce dopalacza