w

Szef Shella wyjaśnił, dlaczego pułap cen ropy z Rosji jest niebezpieczny

Szef koncernu Shell Ben van Beurden jest sceptycznie nastawiony do propozycji przywódców G7, by wprowadzić pułap cenowy na rosyjską ropę – informuje Bloomberg.

Przywódcy państw G7 (Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Kanada, USA, Francja i Japonia) na szczycie 26-28 czerwca potwierdzili zamiar zmniejszenia zależności od nośników energii z Rosji i wstępnie zgodzili się na rozpoczęcie limitu cenowego na rosyjską ropę i gaz. Według komunikatu ze szczytu, przywódcy G7 „z zadowoleniem przyjmują decyzję Unii Europejskiej o zbadaniu wraz z partnerami międzynarodowymi sposobów ograniczenia cen energii, w tym możliwości wprowadzenia w razie potrzeby tymczasowych limitów cen importowych”.

„Widać już wszystkie wady (propozycji)” – cytowała agencja słowa szefa.

Zdaniem van Beurdena proponowany system będzie działał tylko wtedy, gdy przystąpi do niego szerokie grono państw, nie ograniczających się do Europy i USA. W przeciwnym razie, mówi szef Shella, rosyjska ropa będzie kierowana do tych państw, którym wygodne są związki z Moskwą.

Zdaniem van Beurdena do Europy popłynie więcej wolumenów skroplonego gazu ziemnego, ale dodatkowe dostawy nie zrekompensują strat spowodowanych odrzuceniem rosyjskich surowców energetycznych. Dodał, że sytuacja na rynku ropy nie jest dużo lepsza: OPEC ma mniej wolnych mocy produkcyjnych niż przewidywano.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent Litwy: KE wkrótce opublikuje zasady tranzytu do Kaliningradu

Macron: francuska broń nie powinna być używana do atakowania Rosji