w

Szef WHO podaje liczbę potwierdzonych przypadków małpiej ospy na świecie

Liczba potwierdzonych przypadków małpiej ospy na całym świecie przekroczyła 3200 – poinformował dyrektor generalny WHO Tedros Adanom Gebreyesus.

„Nieco ponad sześć tygodni temu WHO otrzymała zgłoszenie o trzech przypadkach małpiej ospy w Wielkiej Brytanii, bez żadnych podróży poza granice kraju. Od tego czasu otrzymaliśmy zgłoszenia o ponad 3200 potwierdzonych przypadkach i jednym przypadku śmiertelnym z 48 krajów” – powiedział Gebreyesus, otwierając spotkanie komitetu kryzysowego WHO ds. małpiej ospy.

Według szefa WHO, przypadki zachorowań w krajach, które ostatnio ucierpiały, dotyczą głównie mężczyzn, którzy uprawiali seks homoseksualny.

Zauważył jednak, że przenoszenie zakażenia z osoby zakażonej na inną osobę również trwa i jest prawdopodobnie niedoceniane. Szef WHO wezwał więc do zbadania mechanizmu przenoszenia ospy małpiej w Nigerii, gdzie odsetek zarażonych kobiet jest znacznie wyższy niż w innych krajach.

POLECAMY: Narracja wobec małpiej ospy ulega zmianie. Wirus przybiera formę bezobjawową

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francuzi wypowiadają się na temat przystąpienia Ukrainy do UE

IMGW: lipiec to miesiąc tropików sierpień umiarkowany