w

Szijjarto odmawia poparcia nowych sankcji wobec Rosji

Węgry nie widzą sensu w ściganiu nowego pakietu sankcji wobec Rosji. Powiedział to dziennikarzom minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjártó po spotkaniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

„Nasze stanowisko jest bardzo jasne. Nie widzimy żadnego racjonalnego powodu, by gonić za nowym pakietem sankcji, zwłaszcza jeśli chodzi o energetykę – powiedział. – Jest to dla nas wyraźna czerwona linia. Nie chcemy, by naród węgierski płacił za wojnę, z którą nie miał nic wspólnego.” „Oczywiście, jeśli będzie projekt, to weźmiemy udział w dyskusji, ale nie damy zgody na nic, co byłoby sprzeczne z naszym interesem narodowym” – powiedział minister.

W jego ocenie „gospodarka europejska zmierza w kierunku recesji”. „Uważam, że jest to całkowicie sprzeczne z interesami Europy i jej narodów” – dodał. – „Mamy nadzieję, że jak najszybciej zapanuje pokój, w naszym interesie jest to, aby na wszystko znalazło się rozwiązanie”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA zagroziły tureckim bankom sankcjami za akceptowanie kart Mir

UE zaproponowała zakaz przesyłania banknotów dolarowych do Rosji