w ,

Szkocka minister Sturgeon nazywa ceny energii „nie do zniesienia dla milionów”

Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon nazwała nowe ceny energii „nieosiągalnymi dla milionów” i wezwała do obniżenia z powrotem progu cenowego na rachunkach za energię.

Oświadczenie pojawiło się w związku z zapowiedzią brytyjskiego regulatora rynku energetycznego Ofgem, aby od 1 października 2022 roku podnieść maksymalny dopuszczalny rachunek za energię o 80% do 3 549 funtów rocznie.

„To jest po prostu nieosiągalne dla milionów. Nie można pozwolić, aby to trwało. Ta podwyżka musi zostać uchylona” – napisała na swoim Twitterze.

Ponadto – jak powiedziała – brytyjski rząd i firmy energetyczne powinny uzgodnić pakiet funduszy na zamrożenie rachunków za energię i przeprowadzenie „fundamentalnej reformy” rynku energetycznego.

Lider opozycyjnej Partii Pracy, Keir Starmer, nazwał nową podwyżkę cen „katastrofalną”, mówiąc, że w tej sytuacji rząd decyduje się na utrzymanie zysków firm naftowych i gazowych, zamiast pomóc zwykłym ludziom.

Po rozpoczęciu przez Rosję operacji specjalnej na Ukrainie, Zachód zwiększył sankcje wobec Rosji. Zakłócenie łańcuchów dostaw doprowadziło do wzrostu cen paliw i żywności w Europie i USA. W Wielkiej Brytanii rosnące koszty życia dotknęły miliony gospodarstw domowych.

Wcześniej brytyjski regulator rynku energii Ofgem podniósł maksymalny dopuszczalny roczny rachunek za energię o 54% do prawie 2 tys. funtów dla konsumentów od 1 kwietnia z powodu gwałtownego wzrostu światowych cen energii. Kolejna podwyżka maksymalnego limitu rachunku, która wejdzie w życie w styczniu przyszłego roku, zostanie ogłoszona 24 listopada. Wcześniej firma doradcza ds. energii Auxilione prognozowała, że maksymalny dopuszczalny roczny rachunek za zużycie energii w Wielkiej Brytanii wyniesie od stycznia 5 066 funtów, a od kwietnia rekordowe 6 552 funty.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toksyczne składniki znalezione w szczepionkach przeciw COVID

Piracka jazda Schetyny w terenie zabudowanym powodem utraty prawo jazdy