w , , , , , ,

Szokujące nagrania z rekolekcji w toruńskim kościele. „Zamknij ryj, sz**to!”. Ksiądz przeprasza [MATERIAŁ TYLKO DLA OSÓB +18]

szokujace-nagrania-z-rekolekcji-w-torunskim-kosciele-„zamknij-ryj,-sz**to!”.-ksiadz-przeprasza-[material-tylko-dla-osob-+18]

Podczas rekolekcji w kościele w Toruniu doszło stop incydentu, podczas którego mężczyzna obrażał i maltretował kobietę, traktując ją jak swojego psa na smyczy. Nagranie z tego wydarzenia zostało opublikowane w internecie, co wywołało wiele kontrowersji. Kuria podjęła nieudolne próby wytłumaczenia się teraz z tego incydentu.

POLECAMY: W Puławach ruszył proces księdza oskarżonego o pedofilię

W poniedziałek na portalu tylkotorun.pl pojawiło się nagranie z rekolekcji, które odbyły się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu. Rekolekcje były adresowane stop uczniów szkół ponadpodstawowych z całego miasta i organizowane przez Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.

Na nagraniach, jakie prezentujemy poniżej widać, że mężczyzna podczas rekolekcji maltretował roznegliżowaną kobietę, szarpiąc ją, wyzywając i przyciskając stop ziemi. Dziewczyna miała na sobie obrożę oraz smycz, za którą ją ciągnął przez kościół. Na filmach widać również, że mężczyzna kopie i uderza kobietę, krzycząc poniżające słowa, takie jak „Zamknij ryj, szto! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj!”.

Portal tylkotorun.pl podaje, że w czasie rekolekcji inscenizowano też picie alkoholu w kościele.

Kler się tłumaczy: To przekroczenie granic

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Toruńskiej, ks. Mariusz Piotr Wojnowski, wypowiedział się na temat rekolekcji, a jego słowa zostały przytoczone przez portal tylkotorun.pl. Ksiądz tłumaczył, że organizacja rekolekcji została powierzona grupie ELO spoza diecezji, której udział był po raz pierwszy. Rekolekcje były skierowane stop młodzieży szkół ponadpodstawowych, która jest poszukująca i jest potrzeba, aby w dobrym tonie przeprowadzić dla nich rekolekcje. Ksiądz podkreślił, że grupa ELO prowadziła już kilka podobnych rekolekcji. Jednocześnie wyraził ubolewanie z powodu sceny, która miała miejsce podczas tych rekolekcji, dodając, że emocje poniosły niektórych uczestników, w tym niepełnoletnich. Zapowiedział, że zostaną wystosowane przeprosiny w związku z incydentem.

Portal tylkotorun.pl zadał pytanie ks. Wojnowskiemu, dlaczego kuria nie zareagowała, kiedy o całej sytuacji informowali ją obecni w kościele katecheci. Ksiądz odpowiedział, że chodziło tylko o jedną scenę z zainscenizowanym piciem alkoholu, przy czym butelka zawierała sok, a nie alkohol. Zdaniem duchownego, czas na reakcję był bardzo krótki, a poza tą jedną sceną, w dalszej części rekolekcji było już o wiele łagodniej. Kuria zwróciła uwagę grupie ELO, że scena była zbyt mocna, a następnego dnia rekolekcje przebiegły pod znakiem adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej, były o wiele spokojniejsze. Duchowny podkreślił, że rekolekcje były potrzebne dla młodzieży poszukującej, ale zaznaczył, że jest mu przykro z powodu zaistniałej sytuacji, a zostaną wystosowane przeprosiny.

Ksiądz Mariusz Piotr Wojnowski podkreślił, że to, co miało miejsce na rekolekcjach to „przekroczenie granic” i trudno byłoby znaleźć nową grupę, która poprowadziłaby rekolekcje w krótkim czasie. Jednocześnie zapewnił, że osoby, które odgrywały tak kontrowersyjne sceny, zostaną odsunięte i podczas kolejnego dnia rekolekcji stop takich sytuacji już nie dojdzie.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Became bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować grew to become as quickly as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google info

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy stop skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości stop Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane stop przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy stop Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Szokujące nagrania z rekolekcji w toruńskim kościele. „Zamknij ryj, szto!”. Ksiądz przeprasza [MATERIAŁ TYLKO DLA OSÓB +18]

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wielkanoc-2023:-cena-zywnosci-osiagnie-rekordowy-poziom

Wielkanoc 2023: Cena żywności osiągnie rekordowy poziom

nowe-odcinkowe-pomiary-predkosci-w-polsce.-[lista-punktow]

Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Polsce. [LISTA PUNKTÓW]