w

Szwajcaria rozpoczyna dobrowolną kampanię redukcji energii

Szwajcarski rząd rozpoczął kampanię wzywającą mieszkańców i firmy do dobrowolnego oszczędzania energii w obliczu groźby niedoborów gazu i prądu.

„Rada Federalna podjęła decyzję o licznych działaniach, aby Szwajcaria mogła szybko zwiększyć dostawy energii w ramach przygotowań do zimy. Rozpoczęta dziś kampania pod hasłem „Energia jest ograniczona. Nie zmarnujmy go” uzupełnia ten system środków… Celem jest przyciągnięcie jak największej liczby uczestników, aby Szwajcaria nie znalazła się w sytuacji niedoboru” – czytamy w oświadczeniu na stronie rządowej.

Kampania potrwa do kwietnia 2023 roku i będzie zawierała porady, jak zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Będą to m.in. sugestie, aby obniżyć wartość na termostacie, zużywać mniej ciepłej wody, wyłączać światła przy wychodzeniu z pokoju i urządzenia, gdy nie są używane. W wyniku takich działań rząd dąży do zmniejszenia zużycia gazu o 15%.

Zaznaczono, że rekomendacje będą publikowane na specjalnej stronie internetowej, w formie obwieszczeń, ogłoszeń oraz za pośrednictwem stron rządowych.

Rząd Szwajcarii powiedział wcześniej, że może zakazać używania gazu do rekreacji, sportu lub zdrowia w kraju tej zimy, jeśli wystąpi niedobór. Ryzyko niedoboru energii elektrycznej i gazu jest uznawane za jedno z najwyższych w kraju.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ONZ jest zaniepokojona wykorzystywaniem dzieci na Ukrainie do celów przestępczych

Media: Polska i niektóre kraje bałtyckie chcą ograniczyć wejście Rosjan do UE