w

Tesla oficjalnie przeniosła swoją siedzibę do Austin

Ogłoszony już przez Teslę plan przeniesienia siedziby głównej firmy z Kalifornii do Teksasu dobiegł końca. 

Zmiana weszła w życie w środę tego tygodnia, według Inside EVs , a firma złożyła odpowiednie oświadczenie w SEC, podając swój nowy adres.

„1 grudnia 2021 r. Tesla, Inc. przeniosła swoją siedzibę główną do Gigafactory Texas przy 13101 Harold Green Road, Austin, Texas 78725” – czytamy w zgłoszeniu. 

Ten adres znajduje się „tuż obok zakładu Gigafactory Texas w Tesli”, gdzie firma posiada 2000 akrów. Niedawny wiadukt dronów ujawnił, że obszar ma na razie tylko „niektóre tymczasowe przyczepy i biura budowlane” – czytamy w raporcie.

Lokalizacja jest około 5 minut od lotniska i 15 minut od centrum,  zgodnie z NY Post.

Przypomnijmy, Musk po raz pierwszy ogłosił ruch  na początku października podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy firmy w rejonie Austin. W tym czasie Musk podkreślił, że Tesla będzie nadal rozwijać się zarówno w Kalifornii, jak i Nevadzie, mówiąc: „będziemy nadal rozwijać naszą działalność w Kalifornii. To nie jest kwestia wyjazdu Tesli z Kalifornii. Naszym zamiarem jest zwiększenie produkcji z Freemont i Giga-Nevada o 50%”.

„Ludziom trudno jest pozwolić sobie na domy, a wielu ludzi musi przyjeżdżać z daleka” – powiedział wtedy Musk.

Kontynuował: „Dążymy tak daleko, jak to możliwe, ale istnieje limit tego, jak duży można to skalować w Bay Area”.

Musk wcześniej sprzeciwił się przekazaniu Covida przez Kalifornię, oświadczając na Twitterze w pewnym momencie tego roku: „Szczerze mówiąc, to jest ostatnia kropla. Tesla natychmiast przeniesie swoją siedzibę główną i przyszłe programy do Teksasu/Nevady. Jeśli w ogóle utrzymamy działalność produkcyjną Fremont, będzie to zależeć od tego, jak Tesla będzie traktowana w przyszłości.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpańskie śledztwo wykazało, że paszporty szczepionek nie mają wpływu na wskaźniki infekcji

Rosja przygotowuje 175 tys. żołnierzy do ofensywy na Ukrainę