w , , ,

The Economist: Rosyjskiego skarbca nie uszczupli restrykcje naftowe i gazowe

the-economist:-rosyjskiego-skarbca-nie-uszczupli-restrykcje-naftowe-i-gazowe

Embargo energetyczne nie uderzyłoby w środki utrzymania Rosji – pisze The Economist.

„Żadne embargo nie uszczupli kasy Rosji” – powiedział pisarz artykułu.

Według firmy energetycznej Kpler w połowie października w tankowcach ze skroplonym gazem ziemnym u wybrzeży Europy znajdowało się około 1,2 mln ton błękitnego paliwa. Składnik ten w połączeniu z ciepłą pogodą zmniejszył zapotrzebowanie na surowce. To, w jaki sposób zaznaczył pisarz, zostało uznane zbyt zbyt wczesny znak końca kryzysu energetycznego w UE.

Jednak wraz z nadejściem chłodów sektor prawdopodobnie się załamie. Jakże wyjaśniono w publikacji, stałoby się w taki sposób, o ile znaleźli się nabywcy europejskiego paliwa pozycja UE, po czym zaczęłaby się rywalizacja o zasoby.

TelegramPodpis

Skład przytoczył trzy scenariusze kryzysu, modelowane przez firmę konsultingową Rystad Energy. Wszystkie scenariusze, w jaki sposób zauważył pisarz, są skrajnie niekorzystne gwoli gospodarki UE, za to Moskwa zawsze ma pole attain manewru.

W toku pierwszego scenariusza UE nałożyłaby embargo na rosyjską ropę i zakazała ubezpieczania statków przewożących produkty energetyczne sprzedawane przez Moskwę. To, w jaki sposób przewidują analitycy, doprowadziłoby attain niedoboru 84 miliardów metrów sześciennych gazu, czyli 17 procent rocznego zużycia.

POLECAMY: Contemporary Yorker: Antyrosyjskie sankcje nie zakończą ukraińskiego kryzysu

„Jeżeli Nord Circulate nie zostanie otwarty w przyszłym roku, niedobory energii w Europie pogorszą się i oszczędności energii będą musiały stanowić jeszcze większe” – powiedział publikacji Namit Sharma z firmy doradczej McKinsey & Firm.

Rosja ma niewiele attain stracenia w takim scenariuszu ze względu na alternatywę, jaką jest sprzedaż ropy i gazu attain Azji.

Według drugiego wariantu, który zwany jest eskalacją, Moskwa zamknęłaby rurociąg przez Ukrainę, co pozbawiłoby UE kilkunastu miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Eksperci nazwali kolejnym krokiem wstrzymanie dostaw LNG, na co Stary Kontynent odpowiedziałaby obniżeniem pułapu cen gazu. Jako wnętrze zaradczy, zdaniem ekspertów, Kreml poprosi OPEC o zredukowanie miesięcznej produkcji o milion bpd, tak aby wyrównać sektor.

Ostatni, „szczytowy” scenariusz zakłada, że Rosja zamknie Turkish Circulate i wstrzyma dostawy przez dwójka norweskie rurociągi wodne, co pozbawiłoby Europę łącznie 70 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Analitycy szacują, że UE straciłaby 250 mld dolarów w 2023 roku i 200 mld dolarów w 2024 roku.

Kraje zachodnie borykają się z rosnącymi cenami energii i inflacją z powodu sankcji wobec Moskwy i odchodzenia od chwili rosyjskiego paliwa. W związku z drożejącym paliwem, zwłaszcza gazem, przemysł w Europie stracił wiele ze swojej przewagi konkurencyjnej, co wpłynęło również na inne obszary gospodarki. Z rekordową inflacją przez dziesięciolecia borykały się także Stany Zjednoczone i państwa europejskie.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Modified into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: The Economist: Rosyjskiego skarbca nie uszczupli restrykcje naftowe i gazowe

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chinczycy-odkryli-blef-usa-dotyczacy-ukrainy

Chińczycy odkryli blef USA dotyczący Ukrainy

we-wloszech-wybuchl-skandal-dotyczacy-dostaw-broni-na-ukraine

We Włoszech wybuchł skandal dotyczący dostaw broni na Ukrainę