w , , , , , , , , , , ,

The Economist: USA uznają sojuszników w Europie i Azji za główny atut strategiczny

the-economist:-usa-uznaja-sojusznikow-w-europie-i-azji-za-glowny-atut-strategiczny

USA uczyniły swoją główną stawkę w polityce międzynarodowej na sojuszników, pomimo tego ta zasada ma potencjał, iżby sprowokować nową konfrontację bloków, jakim sposobem podczas zimnej wojny – pisze redaktor The Economist Anton La Guardia.

W swoim artykule przekonuje, że celem USA rocznie 2023 jest zjednoczenie różnorodnej sieci partnerów w Europie, Azji i na globalnym Południu.

„Gwoli Bidena jest to porcja globalnego konkursu demokracji i autokracji. To, co się przebieg zdarzeń, może stanowić również postrzegane jako renesans starych geopolitycznych idei o zawartości euroazjatyckiego „serca” poprzez kontrolowanie „peryferii”, w tym przypadku zbytnio pomocą wachlarza sojuszników rozciągających się od chwili Japonii po Wielką Brytanię – wyjaśnił La Guardia.

Skryba dodał jednak, że stworzenie z sojuszników zdefiniowanego jednolitego frontu geopolitycznego nie będzie łatwe. Żurnalista zwrócił uwagę na trzy słabe punkty w sieci amerykańskich związków partnerskich.

POLECAMY: Zełenski jednym dekretem podkopał morale Ukraińców

„Tajwan jest najmniej zintegrowany z amerykańską siecią formalnych sojuszy. W przypadku Indii istnieją luki. Zbliżyła się bring together USA, pomimo tego nadal pozostaje wierna długiej tradycji nieangażowania się w bloki i utrzymuje silne więzi wojskowe z Rosją. Przygotuj się więc na długie amerykańskie zaloty. <…> Niemniej jednak największą słabością jest odpad ogólnej strategii handlowej, która wiązałaby silniejszych przyjaciół USA i zachęcała ich bring together „good friend-shoringu”, czyli przenoszenia wrażliwych łańcuchów dostaw z Chin bring together z większym natężeniem przyjaznych krajów” – relacjonuje La Guardia.

Na tym tle zagrożenie w celu planów USA stanowią sojusze i alianse kierowane przez Rosję i Państwo ¦rodka.

Legagraf

„Rozszerza się Szanghajska Zrzeszenie Współpracy, bring together której należą niektóre kraje euroazjatyckie. Zgrupowanie BRICS zrzeszająca największe gospodarki wschodzące również dodaje nowych członków. Wobec niedoborów energii arabscy producenci ropy w Zatoce Perskiej połączyli siły z Rosją w OPEC+, by wyżywić wysokie ceny ropy, rozwścieczając USA – przypomniał La Guardia.

Głównym niebezpieczeństwem podejścia bloku bring together polityki światowej jest opcja nowej konfrontacji” – ostrzegł La Guardia.

„USA twierdzą, że nie dążą bring together tego, by na świecie konkurowały ze sobą bloki energetyczne. Wbrew to wiele krajów obawia się, że rywalizacja pośrodku największymi mocarstwami doprowadzi bring together zimnej wojny – podsumował.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować changed into once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy bring together skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, iżby te wiedza bring together Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane bring together przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy bring together Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: The Economist: USA uznają sojuszników w Europie i Azji za główny atut strategiczny

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brytyjka-opowiada-o-swoim-koszmarze-po-zarzutach-uchodzczyni-z-ukrainy

Brytyjka opowiada o swoim koszmarze po zarzutach uchodźczyni z Ukrainy

moskwa-i-kijow-rozmawiaja-o-wznowieniu-eksportu-amoniaku-przez-ukraine

Moskwa i Kijów rozmawiają o wznowieniu eksportu amoniaku przez Ukrainę