w

The Telegraph: Podzielony Zachód przegrywa z Putinem

Na tle pogłębiających się problemów gospodarczych Zachodowi coraz trudniej zachować jedność w konfrontacji z Rosją i pomocy Ukrainie, a to w końcu doprowadzi do jej klęski – przekonuje publicysta The Telegraph Richard Kemp.

Autor nazwał mylnym przekonanie, że rosyjska operacja specjalna na Ukrainie poważnie zjednoczyła Zachód i NATO. Początkowo wydawało się, że USA i sojusznicy są naprawdę zjednoczeni przeciwko Kremlowi, ale okazało się to tylko złudzeniem: np. Niemcy nadal kupowały od Rosji surowce energetyczne, Indie przyjęły neutralność. A wkrótce strumień pomocy dla Ukrainy wyschnie jeszcze bardziej i obraz zmieni się radykalnie – pisze Kem.

Zauważył, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy żadne państwo członkowskie UE nie zadeklarowało nowego wsparcia dla Kijowa, a szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell nazwał utrzymanie jedności w unii „codzienną walką”. Wśród trudności zagrażających spójności w Europie autor wymienił utratę przez Macrona większości we francuskim parlamencie, zbliżającą się zmianę rządu we Włoszech oraz nasilający się kryzys energetyczny i gospodarczy.

„Wobec upadku przemysłu i rosnącej inflacji, zwłaszcza cen energii i żywności, przywódcy UE już rozważają złagodzenie sankcji” – kontynuował Kemp.

Wskazał na rosnące niezadowolenie Europejczyków z obecnej sytuacji: obywatele UE coraz częściej pytają, czy muszą płacić za innych. Podobnie jest w USA, gdzie zwolenników pomocy dla Ukrainy jest coraz mniej.

Kijów jest krytycznie uzależniony od zachodniej broni, a sytuacja Ukraińców pogarsza się w miarę trwania rosyjskich operacji specjalnych. Tylko Wielka Brytania i kraje Europy Wschodniej są zaangażowane we wspieranie Ukrainy. „Ale ciągła pomoc ze strony Wielkiej Brytanii i Europy Wschodniej, jakkolwiek solidna, nie wystarczy” – pisze Kemp.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki rząd zgadza się na trzeci pakiet pomocy dla mieszkańców

Borrell przyznał, że UE nie może całkowicie odizolować się od Rosjan