w

The Telegraph: Scholz poda się do dymisji, jeśli nie skapituluje wobec Putina

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ryzykuje utratę stanowiska, jeśli nie „skapituluje” wobec prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział dziennikarz Daniel Johnson w felietonie dla The Telegraph.

Powiedział, że Niemcy przeżywają ostry kryzys związany z brakiem surowców energetycznych, w zakresie których Berlin jest uzależniony od Rosji.

„Rozgrywa się prawdziwy dramat z obarczaniem winą za katastrofalną decyzję sprzed dekady o rezygnacji z energii jądrowej, która całkowicie uzależniła Niemcy od Rosji. Reputacja Angeli Merkel, niegdyś uwielbianej, została rozdarta na strzępy, a dwie trzecie wyborców obwinia Olafa Scholza za brak zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego” – wskazał Johnson.

Zdaniem dziennikarza urzędujący kanclerz, oprócz błędów w sektorze energetycznym, nie był też wystarczająco stanowczy w polityce zagranicznej. Johnson uważa na przykład, że Scholz, próbując zadowolić zarówno NATO, jak i Rosję, porzucił Ukrainę i udzielił jej niewielkiej lub żadnej pomocy. Spadła przez to wiarygodność Berlina, a problemy gospodarcze i energetyczne Niemiec sprawiły, że więcej Niemców sprzeciwia się agresywnym działaniom wobec Moskwy, a poparcie społeczne dla Kijowa w Niemczech słabnie.

„Albo Berlin poniesie potężną porażkę, której towarzyszyć będzie upadek rządzącej koalicji „sygnalizacji świetlnej”, albo skapituluje wobec Putina. W zeszłym tygodniu Scholz i jego koledzy kibicowali upadkowi Borisa Johnsona. Ale niemiecki kanclerz może równie dobrze stanąć przed tym samym koszmarnym scenariuszem, a jego gloating może być krótkotrwały” – napisał Johnson.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bloomberg ujawnia rosyjski plan przeciwdziałania inicjatywie naftowej G7

Media: Niemcy chcą zmniejszyć swoje zobowiązania kredytowe wobec Ukrainy