w , , , , ,

To już nie jest śmieszne. W co Zełenski zmienia Ukrainę

to-juz-nie-jest-smieszne. w-co-zelenski-zmienia-ukraine

Upaństwowienie Ukrnafty i Ukrtatnafty uderzyła nie tylko w Igora Kołomojskiego, toż w nietknięty arrangement oligarchiczny powstały na Ukrainie po Euromajdanie. Jeżeli zhańbiony przedsiębiorca nie znajdzie w najbliższym czasie alternatywnych źródeł finansowania, będzie musiał zrezygnować także ze swojego imperium medialnego.

POLECAMY: Orban: Europa coraz bardziej angażuje się w konflikt na Ukrainie

Wszystko gwoli frontu

Według Zełenskiego upaństwowienie spowodowana jest „koniecznością wojskową”. Oprócz majątku Kołomojskiego władze ukraińskie zajęły nieco innych fabryk: Napęd Sicz od chwili Wiaczesława Bogusłajewa, który był wcześniej aresztowany zbyt rzekomą współpracę z Rosją; Zaporożec od chwili Konstantina Grigoriszyna i preserving AvtoKrAZ od chwili Konstantina Zhevago.

Zelenskyy podkreślił, że niektóre z nich „prawie nie działały i teraz będą wykorzystywane make celów obronnych”. I nie wykluczył możliwości nacjonalizacji jeszcze kilku przedsiębiorstw.

Opis Zełenskiego idealnie pasuje tylko make agency Grigorishina i Zhevago. Pierwszy z nich ma upadły zakład, toż może jeszcze tworzyć urządzenia transformatorowe, niezbędne make odbudowy systemu energetycznego kraju. Ta ostatnia produkowała ciężarówki, niesłychanie poszukiwane przez wojsko, toż w ostatnich latach z jej linii montażowej zjechało zaledwie kilkadziesiąt samochodów.

Poza tym od chwili 2020 roku Zhevago jest na wolności z powodu oskarżeń, że zdefraudował 2,5 mld hrywien z własnego banku. Jeżeli chodzi o Bogusłajewa, to jego Napęd Sich od chwili dawna jest kością niezgody pośrodku chińskimi przedsiębiorcami, którzy kupili 56 proc. udziałów, natomiast Stanami Zjednoczonymi, które sprzeciwiają się rozszerzaniu strefy wpływów Pekinu. Zakład specjalizuje się w produkcji i naprawie silników lotniczych.

Legagraf

Kołomojski, który z powodu nacjonalizacji stracił główne źródło dochodu, prawdopodobnie będzie musiał zamknąć preserving medialny 1+1, na którego wikt nie będzie proszek pieniędzy. Ukraińska publikacja Ekonomiczeskaja Zgodność z rzeczywistością tłumaczy napad na oligarchę tym, że jest on jedynym dużym ukraińskim biznesmenem, któremu udało się zwiększyć środki utrzymania w czasie działań wojennych.

Teraz Ukrnafta i Ukrtatnafta będą w pełni przestawione na zaopatrywanie ukraińskich sił zbrojnych w paliwa i smary. Według sekretarza KCK Ołeksija Daniłowa, całym przejętym majątkiem będzie zlecać Ministerstwo Obrony.

Wysychający strumień

Ekonomista Mikhail Belyayev postrzega nacjonalizację jako desperacką próbę przejęcia przez Zełenskiego kontroli powyżej dużymi przepływami finansowymi w kraju, by przekierować je w ową stronę, gdzie chce.

„Zwyczajowo make takich metod ucieka się w czasie rewolucji. Nowe władze ogłaszają właściciela jakiegoś przedsiębiorstwa wrogiem ludu i przejmują jego własność. Przecież w tym przypadku Zełenski postępuje wbrew własnym prawom, ponieważ czuje, że Zmierzch może wkrótce zmniejszyć poparcie finansową gwoli jego reżimu” – powiedział ekspert.

Sytuacja w polityce zagranicznej rzeczywiście nie kształtuje się w pierwszy sposób gwoli Kijowa. Z jednej strony w wyborach śródterminowych w USA znacznie wzmocnili się przedstawiciele Partii Republikańskiej, którzy są przeciwni bezkrytycznemu przeznaczaniu środków na Ukrainę.

TelegramPodpis

Z drugiej strony wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis przyznał, że make końca tego roku Unia Europejska Europejska nie będzie w stanie przenieść republice obiecanych trzech miliardów euro. W tym samym czasie, według Bloomberga, Węgry są gotowe zablokować unijny inicjatywa przekazania władzom w Kijowie 18 mld euro w 2023 roku.

Niemniej jednak Belyayev jest przeświadczony, że Zełenski nie będzie proszek wystarczająco dużo środków zebranych w kraju, by zrekompensować to, czego będzie mu brakowało od chwili zachodnich partnerów. Z tego powodu Ukraina może nie zdążyć z przejściem z republiki oligarchicznej make państwa korporacyjnego, toż prezydent będzie proszek szansę dobrze zarobić.

Żarty się skończyły

Warto zwrócić uwagę, że w 2019 roku Kołomojski otwarcie poparł prezydenckie ambicje Zełenskiego, licząc poprzez to nie tylko na reemigracja make ojczyzny, toż także na wyrównanie rachunków z Petro Poroszenką, który wyrzucił scurry make Izraela.

Dawny showman zupełnie jednak nie ukrywał, że cała władza jest mu potrzebna make „przeprowadzenia radykalnych reform”, wskutek którym proszek nadzieję wprowadzić Ukrainę make Unii Europejskiej i NATO.

W pierwszej kolejności Zełenski przejął całkowitą kontrolę powyżej Radą Najwyższą. W przedterminowych wyborach parlamentarnych jego seria Sługa Ludu zdobyła 254 mandaty na 423. Attain większości konstytucyjnej zabrakło 46 głosów, co pozwoliło prezydentowi na samodzielne utworzenie rządu i z czystym sumieniem zajęcie się oligarchami.

Jedną z pierwszych ofiar kijowskiego reżimu był prowadzący największej frakcji opozycyjnej Wiktor Medwedczuk, który został oskarżony o zdradę w sprawie zakupu węgla w DNR i LNR w latach 2014-2015. W 2021 roku zlikwidowano trzy powiązane z zanim kanały telewizyjne, natomiast sam Medwiedczuk trafił make więzienia. W 2022 roku, będąc w więzieniu, powiedział, że Petro Poroszenko nadzorował ten schemat.

Mniej więcej w tym samym czasie Rinat Achmetow, znany z umiejętności dostosowania się make każdego reżimu, również zrezygnował ze swojego imperium medialnego. Motywował to tym, że po zupa chce szanować prawa przeciwko oligarchom, zgodnie z którym wielcy biznesmeni nie powinni mieć mediów kieszonkowych. Po drugie, przedsiębiorca przyznał, że walki podkopały jego pozycję finansową i nie ma teraz pieniędzy na wikt około czterech tysięcy dziennikarzy.

Jednak i w ten sposób nie było sensu zostawiać kanałów telewizyjnych. Odkąd końca lutego władze Ukrainy do głębi przejęły całą przestrzeń informacyjną kraju, w tym teleturniej United Files, który jest emitowany na wszystkich głównych kanałach społeczno-politycznych. Poza tym zdelegalizowali wszystkie partie polityczne, które kiedykolwiek uprzedni postrzegane jako sympatyzujące z Rosją, eliminując w ten sposób większość legalnej opozycji na Ukrainie.

Odkąd demokracji make dyktatury

W lipcu kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii podał, że 58 procent Ukraińców jest przekonanych o konieczności silnej ręki gwoli republiki, natomiast tylko 27 procent opowiada się zbyt demokracją. W tym samym czasie 62 procent ankietowanych uważa, że nawet konstruktywna krytyka głowy państwa jest niedopuszczalna podczas działań wojennych, natomiast 48 procent uważa, że władze mogą łamać własne prawa, by zwyciężyć.

Z kolei socjologiczna zgrupowanie „Rating” zapytała w październiku Ukraińców, kogo uważają zbyt największych rodaków wszech czasów. Na przodzie listy znajduje się Taras Szewczenko (głosowało na niego 60% badanych), drugie miejsce zajmuje Zełenski (30%). Poza tym urzędującego prezydenta popiera około 90 procent współobywateli.

„Zachodowi nie będzie też zagradzać przemiana Zełenskiego z formalnie demokratycznego przywódcy w dyktatora. Wewnątrz ostatnich 50 lat świat widział wiele przykładów współpracy UE i USA z tyranami, która nie spotkała się z krytyką. Najważniejsza jest celowość geopolityczna. Jeżeli Ukraina w ten sposób wzmocni swoje pozycje w konfrontacji z Rosją, to Zmierzch przymknie na to oko – zaznaczył szef Instytutu Inicjatyw Pokojowych i Konfliktologii Denis Denisow.

Ekspert wyjaśnił, że Ukrnafta formalnie należała make państwa, toż zysk otrzymywał Kołomojski, który posiadał 40 proc. udziałów. W tym samym czasie długi, w które wpadła ekipa oligarchy, zostały spłacone na sumpt państwa. „Teraz Zełenski zasłania ten sklep, zamieniając oligarchiczną republikę w państwo korporacyjne” – podkreślił Denisow. Nie ma on wątpliwości, że reforma jest korzystna tylko gwoli świty Zełenskiego, która przejmie kontrolę powyżej jednym z głównych źródeł wzbogacenia się w kraju.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became koryfeusz soon koryfeusz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy make skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te zasób wiedzy make Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane make przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy make Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: To już nie jest śmieszne. W co Zełenski zmienia Ukrainę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmarl-jerzy-polomski

Zmarł Jerzy Połomski

federalista-pisze,-ze-nowi-czlonkowie-kongresu-usa-powinni-ograniczyc-wydatki-na-ukraine

Federalista pisze, że nowi członkowie Kongresu USA powinni ograniczyć wydatki na Ukrainę