w

Trudeau: Kanada nie będzie w stanie w najbliższym czasie pomóc Europie w dostawach gazu

Kanada nie jest w stanie w najbliższym czasie znacząco wesprzeć Europy dostawami gazu – powiedział dziennikarzom premier Justin Trudeau.

„Szczerze mówiąc, niewiele możemy zrobić w krótkim czasie, by pomóc w nadchodzących trudnościach zimowych” – przyznał Trudeau.

Nie rozwodził się nad tym, jak dużej pomocy europejscy konsumenci mogą faktycznie oczekiwać od Kanady, ale powiedział, że planuje omówić tę kwestię na spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. W niedzielę premier Niemiec składa wizytę w Kanadzie.

„Planujemy poświęcić znaczną część naszych rozmów z kanclerzem na krótkoterminowe wyzwania (Europy) oraz to, co i gdzie możemy zrobić” – powiedział Trudeau.

Kontrakty terminowe na gaz w Europie w piątek wieczorem po raz pierwszy od marca skoczyły powyżej 2.700 USD za tysiąc metrów sześciennych. Rynek europejski stanął w obliczu zapaści gazowej. Eksperci przypisali to ograniczonym dostawom od głównych dostawców, niskim poziomom europejskich podziemnych magazynów gazu (UGS) oraz silnemu popytowi na skroplony gaz ziemny (LNG) w Azji.

Europa znajduje się obecnie pod stałą presją, głównie z powodu ciągłej presji na dostawy z Rosji. Eksport rosyjskiego gazu spadł od czasu rozpoczęcia wojskowej operacji specjalnej na Ukrainie: wysyłki przez Nord Stream i ukraiński system transportu gazu znacznie spadły, a przez Jamał-Europa zostały całkowicie wstrzymane.

Nord Stream, główny szlak dostaw gazu z Rosji do Europy, od połowy czerwca działa z ograniczeniami, a od końca lipca na zaledwie 20 proc. swojej prawie 170 mln m sześc. przepustowości dziennie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portugalia sprzeciwiła się zakazowi wjazdu do UE rosyjskim turystom

Media: ukraińscy uchodźcy w Szwecji zmuszeni do zbierania puszek i żebrania