w

Trust „związany z Billem Gatesem” został poproszony przez North Dakota AG o wyjaśnienie zakupu ziemi

wikimedia

Fundusz powierniczy „powiązany z Billem Gatesem” został poproszony przez prokuratora stanu Dakota Północna o wyjaśnienie, w jaki sposób uzyskał 2.000 akrów ziemi o wartości 13,5 miliona dolarów w pobliżu granicy z Kanadą, podczas gdy prawo stanowe nakłada ograniczenia na właścicieli rancz.

Bill Gates otrzymał podobno 2 100 akrów ziemi uprawnej w Północnej Dakocie.

  • Ziemia została zakupiona przez fundusz powierniczy rzekomo powiązany z miliarderem z Microsoftu
  • Red River Trust kupił ziemię od Campbell Farms za 13,5 miliona dolarów w zeszłym roku
  • Urzędnicy stanowi obawiają się, że zakup może naruszać przepisy dotyczące rolnictwa korporacyjnego
  • Drew Wrigley, prokurator generalny stanu Nowy Jork, poprosił urzędników funduszu o potwierdzenie planów wykorzystania ziemi i stwierdzenie, czy firma spełnia warunki któregoś z wyjątków od stanowych przepisów.

Stanowy komisarz ds. rolnictwa mówi, że mieszkańcy są „wściekli” z powodu sprzedaży

Fundusz powierniczy rzekomo powiązany z miliarderem Microsoftu Billem Gatesem został poproszony o uzasadnienie niedawnego zakupu ziemi uprawnej w Północnej Dakocie, który doprowadził mieszkańców do „wściekłości”.

Red River Trust podobno nabył w listopadzie sześć działek w pobliżu granicy z Minnesotą i Kanadą, które według urzędników mogą naruszać stanowe przepisy dotyczące rolnictwa korporacyjnego.

Prokurator Generalny Północnej Dakoty Drew Wrigley wystosował we wtorek list do funduszu powierniczego, prosząc urzędników o potwierdzenie planów wykorzystania ziemi i stwierdzenie, czy firma spełnia któryś z wyjątków od stanowego prawa.

Jeśli Red River Trust rzeczywiście naruszy prawo stanowe, firma będzie zmuszona do pozbycia się ziemi i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 100 000 dolarów.

Jak podała w zeszłym roku agencja The Associated Press, Gates jest uważany za największego prywatnego właściciela ziemi uprawnej w Ameryce, po tym jak po cichu zgromadził około 270 tys. akrów ziemi w kilkudziesięciu stanach.

Jednak posiadłości miliardera stanowią tylko niewielką część z prawie 900 milionów akrów ziemi uprawnej w USA.

Korporacjom i spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością zabrania się posiadania lub dzierżawienia gruntów rolnych lub ranczerskich w Północnej Dakocie, powiedział Wrigley, powołując się na kodeks stanowy.

Prawo stanowe zabrania również tym podmiotom angażowania się w działalność rolniczą lub ranczerską.

Ponadto prawo nakłada pewne ograniczenia na możliwość posiadania przez trusty ziemi uprawnej lub rancza” – napisał prokurator generalny.

Zwrócił się on do Red River Trust, który nabył nieruchomość w Grafton, pozornie znaną jako Campbell Farms, o dostarczenie do jego biura kopii tytułu własności ziemi i ujawnienie swoich zamiarów w stosunku do tej nieruchomości.

Nasz urząd musi potwierdzić, w jaki sposób firma korzysta z tej ziemi i czy jej wykorzystanie spełnia warunki któregoś z ustawowych wyjątków, takich jak wyjątek dotyczący celu biznesowego” – napisał Wrigley.

Red River Trust ma 30 dni na dostarczenie państwu żądanej dokumentacji.

Prokurator Generalny Północnej Dakoty Drew Wrigley wystosował we wtorek list do funduszu powierniczego z prośbą o potwierdzenie planów wykorzystania terenu i stwierdzenie, czy firma spełnia warunki któregoś z wyjątków od stanowego prawa

Grupa hodowców ziemniaków z Campbell przekazała około 2100 akrów ziemi, o wartości ponad 13,5 mln dolarów, funduszowi Red River Trust podczas „cichej transakcji” przeprowadzonej w listopadzie 2021 roku.

Publiczne akty notarialne uzyskane przez AG Week ujawniły, że trust wydał około 6 600 dolarów za akr na część ziemi położonej w hrabstwie Pembina.

Cena sprzedaży ziemi położonej w hrabstwie Walsh, która według analityków jest skomplikowana ze względu na granice rzeki, wyniosła około 6 000 USD za akr.

Komisarz ds. rolnictwa Północnej Dakoty Doug Goehring powiedział KFYR, że jego biuro spotkało się z negatywną reakcją na zakup ziemi.

Otrzymałem w tej sprawie wiele sygnałów z całego stanu, nawet nie z tej okolicy” – powiedział Goehring. Ci ludzie są zdenerwowani, ale są też tacy, którzy są po prostu wściekli z tego powodu”.

Choć komisarz zauważył, że nie ma nic nielegalnego ani niezgodnego z prawem w sprzedaży ziemi miliarderowi, powiedział, że mieszkańcy Dakoty Północnej czują się wykorzystywani przez „ultrabogatych, którzy kupują ziemię w Dakocie Północnej, ale niekoniecznie podzielają wartości tego stanu”.

Gates nie jest wymieniony w liście Wrigleya, który jest skierowany do powiernika Petera Headleya.

Siedziba trustu znajduje się w Lenexa, w stanie Kansas, na przedmieściach Kansas City, pod wspólnym adresem z Cottonwood Ag, czyli Cottonwood Farms, oraz Oak River Farms/Midwest.

Cottonwood Ag Management jest podobno zespołem zarządzającym aktywami rolnymi dla Cascade Investment, L.L.C. oraz Bill and Melinda Gates Investments, jak donosi AG Week.

Grupa zajmująca się uprawą ziemniaków Campbell przekazała Red River Trust około 2100 akrów ziemi o wartości ponad 13,5 miliona dolarów podczas „cichej transakcji” dokonanej w listopadzie 2021 r.

Ponadto analitycy ujawnili w 2020 roku, że Headley kierował firmą Cottonwood, która została opisana jako „platforma ag-inwestycyjna” dla Gatesa i jego byłej żony Melindy French Gates.

Niezależnie od rzekomego posiadania farmy w Północnej Dakocie przez Gatesa, wydaje się, że Campbell Farms kontynuuje swoją działalność w zakresie uprawy ziemniaków, w tym na gruntach objętych transakcją.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej, Campbellowie nabyli farmę w 1978 roku, zaciągając pożyczkę w wysokości 9000 dolarów. Gospodarstwo prowadzi działalność w Big Lake w stanie Minnesota, Grafton w Północnej Dakocie i Grand Forks w Północnej Dakocie.

Gates ma już imponujące portfolio ziemi. W 2021 roku do jego największych posiadłości w USA należało 69 071 akrów w Luizjanie, 47 927 akrów w Arkansas, 25 750 akrów w Arizonie, 20 588 akrów w Nebrasce i 16 097 w stanie Waszyngton.

Ale nawet wtedy Gates nie znalazł się w pierwszej setce prywatnych właścicieli ziemskich w USA – biorąc pod uwagę właścicieli wszystkich rodzajów ziemi, nie tylko rolnej.

Tytuł największego posiadacza gruntów przypada amerykańskiemu biznesmenowi Johnowi Malone, prezesowi Liberty Media, który posiada 2,2 miliona akrów.

Gates podobno kupował także „setki akrów ziemi uprawnej” w Turcji podczas wakacji na pokładzie superjachtu w listopadzie ubiegłego roku.

Podobno chciał stworzyć tam dużą, zrównoważoną farmę. Nie jest jasne, czy udało mu się kupić ziemię.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witek szczyci się z niesienia nieuzasadnionej pomocy wysiedleńcom z Ukrainy, która doprowadzi nas do jeszcze większej recesji

Biden potwierdza decyzję G7 o zakazie importu złota z Rosji