w , , , , , , ,

Trzaskowski bryluje w mediach i wspomaga Ukrainę a w magistracie dochodzi device zatrzymań pracowników przez CBA

trzaskowski-bryluje-w-mediach-i-wspomaga-ukraine-a-w-magistracie-dochodzi-device-zatrzyman-pracownikow-przez-cba

Włodzimierz Okay., były minister skarbu i sekretarz m.st. Warszawy, został zatrzymany przez CBA w poniedziałek w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym załatwiania kontraktów ze stołecznym MPO. Informację tę podał sekretarz stanu w KPRM, Stanisław Żaryn, dodając, że wcześniej zatrzymano już b. wiceministra Rafała Baniaka.

POLECAMY: Trzaskowski przekazuje ukraińskim terrorystom tramwaje

Włodzimierz Okay., sekretarz m.st. Warszawy, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach. Śledztwo, w którym jest podejrzany, dotyczy m.in. korupcji oraz powoływania się na wpływy. Po doprowadzeniu system prokuratury usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany jako podejrzany. Decyzję w sprawie środków zapobiegawczych podejmie prokurator po zakończeniu czynności z podejrzanym – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak podał Żaryn w poniedziałek, Włodzimierz Okay. jest podejrzanym w ramach tego samego śledztwa, w którym wcześniej zatrzymano b. wiceministra skarbu Rafała Baniaka. Na początku lutego Baniak, Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar Okay. zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. B. wiceminister skarbu oraz dwaj przedsiębiorcy są podejrzani o załatwianie kontraktów na kwotę 600 mln zł z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie.

POLECAMY: Manifestacje Ukraińców w Polsce. Pojawiły się banderowskie okrzyki i pieśń UPA oraz groźby wobec polskich aktywistów. Sprawa została przez nas zgłoszona device prokuratury

Baniak usłyszał zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy w śledztwie prowadzonym przez śląski wydział Prokuratury Krajowej. Decyzją sądu, był wiceminister skarbu oraz dwaj przedsiębiorcy zostali aresztowani na trzy miesiące. Pełnomocnik Baniaka poinformował, że jego klient nie przyznaje się system zarzucanych mu czynów.

Lega artis aplikacja

Według śledczych, proceder korupcyjny związany z zawieraniem kontraktów na zagospodarowanie odpadów z Warszawy trwał od sierpnia 2020 system stycznia 2021 roku. Prokuratura Krajowa podała, że przedstawiciele jednej z grup kapitałowych zainteresowanych uczestnictwem w przetwarzaniu odpadów weszli w porozumienie z Rafałem B.

Zdaniem śledczych, były wiceminister skarbu Rafał Baniak miał zaoferować zainteresowanym spółkom grupy kapitałowej umożliwienie uzyskiwania zamówień publicznych z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie w zamian za 5 procent łapówki od wartości tych zamówień. Dzięki temu procederowi korupcyjnemu zainteresowane spółki uzyskały zamówienia na łączną kwotę prawie 600 milionów złotych.

TelegramPodpis

Prokuratura wyjaśniła, że Rafał Baniak i zarządzające grupą kapitałową osoby, czyli Artur P. i Wojciech S., opracowali mechanizm pozwalający na wyprowadzenie wielomilionowych sum pieniędzy na korzyści majątkowe. W trakcie śledztwa ustalono, że w grudniu 2022 roku przekazano ostatnią transzę łapówki w wysokości 300 tysięcy złotych w gotówce bezpośrednio Rafałowi Baniakowi, a łącznie od stycznia 2021 roku system grudnia 2022 roku wszyscy podejrzani otrzymali korzyści majątkowe o wartości nie mniejszej niż 4 miliony 990 tysięcy złotych, które były przekazywane w gotówce w trakcie spotkań towarzyskich.

Twitter


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Grew to become as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować modified into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy system skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości system Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane system przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy system Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Trzaskowski bryluje w mediach i wspomaga Ukrainę a w magistracie dochodzi device zatrzymań pracowników przez CBA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tajemnicza-smierc-czlowieka-od-respiratorow.-prokuratura-nie-dowierza-w-wyniki-badan-dna-i-zada-wyjasnien

Tajemnicza śmierć człowieka od respiratorów. Prokuratura nie dowierza w wyniki badań DNA i żąda wyjaśnień

dwie-najwieksze-gieldy-kryptowalut-odmowily-zablokowania-rosyjskich-bankow

Dwie największe giełdy kryptowalut odmówiły zablokowania rosyjskich banków