w

Twitter po cichu usuwa ostrzeżenie dodane do badania CDC dotyczącego szczepionek dla dzieci

Twitter  usunął ostrzeżenie, które dodał do badania przeprowadzonego przez Centers for Disease Control and Prevention ( CDC ) w ramach kampanii mającej na celu ograniczenie tego, co twierdzi, że jest „potencjalnie szkodliwą i mylącą treścią”.

Wiadomo, że Twitter i inni giganci sieci społecznościowych ściśle współpracowali z CDC w  kontrolowaniu narracji  podczas pandemii, w tym tłumieniu rzekomych dezinformacji, w e-mailach otrzymanych przez Judicial Watch poprzez ustawę o wolności informacji (FOIA) w lipcu 2021 r.

W jednym z e-maili Twitter zaoferował CDC bezpłatną reklamę na temat Promowanego Trendu i Promowanego Trendu Spotlight, o szacunkowej wartości odpowiednio 75 000 USD i 150 000 USD.

Podczas gdy w innym e-mailu z 26 marca 2020 r. przedstawiciel CDC poprosił sieć mediów społecznościowych o pomoc w uzyskaniu statusu weryfikacji organizacji partnerskiej, aby „opublikowane wiadomości dotyczące  COVID-19  miały taki sam oddźwięk, jak inne zweryfikowane konta”.

Phil Kerpen, prezes American Commitment, napisał o niedawnym błędzie na Twitterze,  mówiąc  , że sieć „ostrzegła w **Dzienniku Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego** za błędną myśl o publikowaniu danych wskazujących na szybki zanik szczepionek przeciw COVID u dzieci.” Kerpen przesłał wyniki badań na swoje konto w maju.

Journal of the American Medical Association (JAMA) to recenzowane czasopismo medyczne, które opublikowało badanie CDC 13 maja 2022 r.

Po kliknięciu linku podanego w poście Kerpen z 8 czerwca pojawił się komunikat „Ostrzeżenie: ten link może być niebezpieczny”.

Zrzut ekranu ostrzeżenia na Twitterze dla badania CDC dotyczącego skuteczności szczepionek u dzieci i młodzieży. (Czasy Epoki)

Twitter, JAMA i główny autor badania nie odpowiedzieli na e-mail The Epoch Times z prośbą o komentarz.

W badaniu CDC zbadano skuteczność dwudawkowego wstrzyknięcia Pfizera COVID-19 u dzieci (w wieku od 5 do 11 lat) i młodzieży (w wieku od 12 do 15 lat) w okresie od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. podczas dominacji wariantu Omicron.

Autorzy odkryli, że szacowana skuteczność zastrzyku Pfizera znacznie spadła w obu grupach do drugiego miesiąca po podaniu drugiej dawki: 29 procent u dzieci i 17 procent u nastolatków. Kiedy strzały mRNA zostały wydane w nagłych wypadkach przed jakimkolwiek dominującym wariantem, skuteczność dwóch dawek wynosiła 100% u dzieci i 91% u młodzieży.

„Wśród dzieci i młodzieży szacunkowa wartość VE [skuteczność szczepionki] dla 2 dawek BNT162b2 przeciwko objawowej infekcji była skromna i szybko spadała” – napisali autorzy.

Na wykresie przedstawionym w badaniu, blisko piątego miesiąca po dawce drugiej, skuteczność szczepionki w grupie młodzieży była ujemna, co oznacza, że ​​zaszczepieni częściej mieli objawowe objawy COVID-19 niż nieszczepieni.

Zrzut ekranu z wykresem pokazującym skuteczność szczepionki Pfizer COVID-19 u dzieci i młodzieży po dawce drugiej. ( jamanetwork.com / zrzut ekranu autorstwa The Epoch Times)

Dane z okresu powyżej dwóch miesięcy nie były dostępne dla dzieci, ponieważ skuteczność szczepionki oceniano tylko dla tego krótkiego okresu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Światowa Organizacja Zdrowia w końcu przyznaje, że teoria wycieku laboratoryjnego COVID jest możliwa

Ban on combustion cars not for everyone