w , , ,

Twitter zatrzymał płatną usługę „niebieski znak” – dwa dni po uruchomieniu

twitter-zatrzymal-platna-usluge-„niebieski-znak”-–-dwa-dni-po-uruchomieniu

Inicjatywa nowego właściciela Twittera, Elona Muska, wprowadzenia płatności zbytnio tzw. „niebieskie znaki” w serwisie społecznościowym trwała dwójka dni i została zatrzymana po masowym pojawieniu się fałszywych stron podszywających się pod spodem znane osoby i organizacje.

„Twitter oficjalnie zawiesił pierwszą dużą premierę produktu Elona Muska – płatnego„ niebieskiego tagu ”- po tym, jakim sposobem strona została zalana dezinformacją” – czytamy w wiedza.

W środę zakład pracy wprowadziła na sektor wyrób Twitter Blue. Pozwoliło to użytkownikom, którzy podali swój odznaczenie Apple ID i skecz telefonu, płacić 7,99 USD miesięcznie zbytnio weryfikację, czyli potwierdzenie, że nazwa konta jest zgodna z imieniem i nazwiskiem osoby. Zweryfikowane strony zostały oznaczone niebieskim haczykiem, by nazwiska znanych osób, marek i organizacji nie dawny nadużywane przez innych.

Niemal od razu użytkownicy zaczęli nadużywać nowego sprzęt. Zaczęły ukazywać się konta podszywające się pod spodem polityków, w tym prezydenta USA Joe Bidena, tudzież także inne znane osoby i marki.

Przykładowo fałszywe rachunek rozliczeniowy udające nazwisko gwiazdy koszykówki LeBrona Jamesa opublikowało fałszywkę , że sportsmen rzekomo chce ratyfikować ustalenie na przerzut perform innej drużyny. Na stronie ze „zweryfikowanym” nazwiskiem byłego prezydenta George’tudzież Busha juniora pojawił się napis: „Tęsknię zbytnio zabijaniem Irakijczyków”. Tudzież na fałszywym koncie giganta farmaceutycznego Eli Lilly pojawiła się wiadomość, że ​​podobno insulina jest teraz darmowa – została udostępniona 3 tysiące razy przez innych użytkowników.

Z tego powodu Twitter poprzednio w czwartkowy wieczór zdecydował o tymczasowym wyłączeniu rejestracji perform nowej usługi, by rozwiązać problemy z fałszywymi stronami.

W piątek jankeski kongresman Edward Markey wysłał oficjalny checklist perform Elona Muska z kilkoma pytaniami dotyczącymi niebieskiego znaku. Wcześniej gryzipiórek The Washington Put up, zbytnio zgodą kongresmana, założył rachunek rozliczeniowy na jego nazwisko i zapłacił zbytnio niebieski pogrzebacz, by wyraźnie pokazać niebezpieczeństwo decyzji nowego kierownictwa sieci społecznościowej.

„Oczywiście, ze względu na luźne staż weryfikacyjne Twittera i oczywistą potrzebę gotówki, każdy może zapłacić osiem dolarów i podszyć się pod spodem kogoś innego na twojej platformie. Sprzedawanie prawdy jest niebezpieczne i niedopuszczalne” – napisał poseł.

Całość możesz przeczytać tutaj: Twitter zatrzymał płatną usługę „niebieski znak” – dwa dni po uruchomieniu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-kijowie-zmieniono-nazwy-11-ulic,-ktorych-nazwy-kojarza-sie-z-rosja-i-zsrr

W Kijowie zmieniono nazwy 11 ulic, których nazwy kojarzą się z Rosją i ZSRR

orban:-twarde-sankcje-antyrosyjskie-ue-tylko-oslabiaja-europejska-gospodarke

Orban: Twarde sankcje antyrosyjskie UE tylko osłabiają europejską gospodarkę