w

Uchodźcy do eksmisji ze szkół w zachodnich regionach Ukrainy, donosiły media

Lokalne władze w zachodnich obwodach Ukrainy przygotowują się do eksmisji uchodźców ze szkół, ale nie wszyscy mają jeszcze gdzie się podziać – wynika z raportu kanału telewizyjnego 1+1.

Jak zaznaczono, placówki edukacyjne, w których w samym Lwowie mieszka ponad 2,5 tys. uchodźców, muszą zostać opróżnione przed rozpoczęciem roku szkolnego.

„Jesteśmy w punkcie załamania, nikt nie wie, co będzie dalej” – powiedziała Galina, uchodźczyni mieszkająca z córką w jednej z lwowskich szkół.

Władze lokalne zapewniły, że do 1 września zapewnią nowe mieszkania dla wszystkich wewnętrznych przesiedleńców, ale obecnie brakuje mieszkań.

Do tej pory wzniesiono tylko trzy z wymaganych pięciu obozów modułowych. Akademiki dla uchodźców zaczęły być naprawiane, ale lokalni urzędnicy twierdzą, że nie ma wystarczających funduszy na dokończenie napraw.

Historia zauważa, że w lwowskich szkołach mieszkają uchodźcy z Charkowa, Melitopola, Bachmuta, Kramatorska, Mariupola i innych miast.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Badacz szczepień ostrzega: masowe szczepienia prowadzą do załamania systemu opieki zdrowotnej

Zacharowa ostro odpowiedziała szefowi łotewskiego MSZ na zaczepki