w

„Uderzmy się w twarz na złość Putinowi”. Bundestag skrytykował politykę Niemiec

Klaus Ernst, szef komisji Bundestagu ds. energii i ochrony klimatu, w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Welt” skrytykował rząd federalny za nieudaną politykę energetyczną.

„Hasło polityki Niemiec brzmi 'Walnijmy się w twarz, żeby zrobić na złość Putinowi’. Jednocześnie wcale nie szkodzimy Putinowi. Moskwa tylko korzysta na wysokich cenach paliw – powiedział polityk.

Ernst powiedział również, że bez rosyjskiej energii Niemcy stanęłyby w obliczu 12-procentowego spadku PKB, co byłoby „absolutną katastrofą” – powiedział.
Wcześniej Ernst wezwał niemiecki rząd do kontynuowania dialogu z Rosją w sprawie energii. Polityk powiedział też dziennikowi „Rheinische Post”, że widzi możliwość „tymczasowego przyjęcia Nord Stream – 2, jeśli w przeciwnym razie nie będzie można zapewnić bezpieczeństwa energetycznego”.

Ze swej strony szef niemieckiego resortu gospodarki Robert Habek powiedział, że wykorzystanie Nord Stream 2 do przezwyciężenia kryzysu energetycznego „nie jest opcją”.

O pomyśle Ministerstwa Gospodarki Niemiec, by znacjonalizować niemiecki odcinek gazociągu Nord Stream 2, napisało pod koniec czerwca internetowe wydanie Spiegla, powołując się na własne źródła. Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki odmówiło potwierdzenia lub zaprzeczenia tej informacji. Rzecznik resortu zaznaczył 4 lipca, że gazociąg Nord Stream 2 nie posiada certyfikatu i nie jest dopuszczony do eksploatacji.

„Nord Stream 2 biegnie od wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec i składa się z dwóch rurociągów o łącznej przepustowości 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Został on ukończony we wrześniu 2021 roku i trwały prace nad jego uruchomieniem, obie nitki są już wypełnione gazem technicznym i gazociąg jest praktycznie gotowy do oddania do użytku. W lutym Niemcy wstrzymały jednak proces certyfikacji. Minister spraw zagranicznych tego kraju, Annalena Baerbock, oświadczyła, że „projekt jest skutecznie zamrożony”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PE domaga się wpisania prawa do zabijania dzieci nienarodzonych do karty praw podstawowych

Niemcy zaatakowali ambasadora Melnyka po tym, jak wymyślili wymówki, by mówić o nazistach