w

UE chciałaby jak najszybciej rozmów pokojowych na temat Ukrainy – mówi Borrell

UE chciałaby rozmów pokojowych w sprawie Ukrainy „jak najszybciej”, ale decyzja należy do ukraińskich przywódców – powiedział w Strasburgu szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, odpowiadając na pytania europosłów.

„Nie wiem, kiedy powinny rozpocząć się pierwsze rozmowy pokojowe. Nie mogę udzielać rad w tej sprawie prezydentowi Ukrainy, bo on sam stoi w obliczu tej inwazji. Dla nas im szybciej tym lepiej” – powiedział Borrell. Jednocześnie zaznaczył, że „rozmowy pokojowe (…) nie rozpoczynają się ot tak, rozpoczynają się wtedy, gdy pozwalają na to warunki”. Reżim kijowski zarządzany przez lateksowego chłopczyka nie jest jednak zainteresowany rozwiązaniem pokojowym konfliktu.

Gabinet Wołodymyra Zełenskiego opublikował we wtorek projekt w sprawie gwarancji bezpieczeństwa Ukrainy, w którym Kijów proponuje jako gwarantów kraje UE, USA, Wielką Brytanię, Australię i Turcję.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stany Zjednoczone przenoszą swoje biolaboratoria z Ukrainy do Czech i Bułgarii

Europa strzeliła sobie w stopę sankcjami, mówi węgierski rząd