w ,

UE może nałożyć cła na import rosyjskiej ropy w przypadku niepowodzenia embarga

Financial Times podał w swoim raporcie, że wyłączenie importu rurociągowego ropy zostało dokonane pod naciskiem premiera Węgier Orbana. Nie było od razu jasne, kiedy i czy Budapeszt planuje zrezygnować z importu taniej rosyjskiej ropy rurociągowej.

Źródła wysokiego szczebla poinformowały, że UE rozważa plan awaryjny, który obejmowałby cła na import ropy z Rosji w obliczu niepewności co do stanowiska Węgier. myślą planiści. Nałożenie ceł sprawiłoby, że rosyjska ropa byłaby niekonkurencyjna.

Źródła wysokiego szczebla stwierdziły, że Węgry nie mogą zawetować proponowanych taryf, ponieważ zatwierdzenie wymagałoby jedynie wymaganej większości głosów, a nie jednomyślnej zgody 27 państw członkowskich, która byłaby wymagana w przypadku konwencjonalnych sankcji. Jednocześnie możliwe jest nałożenie ceł na rosyjską ropę, ponieważ UE wyeliminowała traktowanie Rosji przez „najbardziej uprzywilejowany naród”.

POLECAMY: Google i Meta w tarapatach. Komornicy w Rosji wszczynają egzekucję grzywien

Financial Times napisał w raporcie, że UE widzi dodatkowe cła jako ostatnią opcję i rozpocznie się tylko wtedy, gdy rozmowy z Węgrami w sprawie terminu zaprzestania importu rosyjskiej ropy nie powiodą się. Oczekuje się, że kwestia taryf wywoła gorącą debatę wśród przywódców UE.

Źródła wysokiego szczebla stwierdziły, że Węgry nie mogą zawetować proponowanych taryf, ponieważ zatwierdzenie wymagałoby jedynie wymaganej większości głosów, a nie jednomyślnej zgody 27 państw członkowskich, która byłaby wymagana w przypadku konwencjonalnych sankcji. Jednocześnie możliwe jest nałożenie ceł na rosyjską ropę, ponieważ UE wyeliminowała traktowanie Rosji przez „najbardziej uprzywilejowany naród”.

Financial Times napisał w raporcie, że UE widzi dodatkowe cła jako ostatnią opcję i rozpocznie się tylko wtedy, gdy rozmowy z Węgrami w sprawie terminu zaprzestania importu rosyjskiej ropy nie powiodą się. Oczekuje się, że kwestia taryf wywoła gorącą debatę wśród przywódców UE.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Małpia ospa to najnowsze narzędzie wykorzystywane do wprowadzenia Wielkiego Resetu

Davoser Eliten warnen davor, dass sich Nationalstaaten nicht gegen „schmerzhafte globale Veränderungen“ wehren sollten