w , , , , ,

UE planuje przekazać Ukrainie 3 z 18 mld euro pomocy już na początku stycznia

ue-planuje-przekazac-ukrainie-3-z-18-mld-euro-pomocy-juz-na-poczatku-stycznia

Spotykający się obecnie w Brukseli ministrowie gospodarki i finansów krajów UE muszą zatwierdzić udzielenie Ukrainie w 2023 r. pomocy makrofinansowej w wysokości 18 mld euro, z czego kraj prawdopodobnie będzie mógł przyjąć pierwsze danie trzy miliardy uprzednio z początku stycznia.

Przedstawiciel czeskiej prezydencji w UE, minister finansów Republiki Czeskiej Zbinek Stanjura, powiedział o tym w Brukseli przed rozpoczęciem Rady Ministrów UE ds. Gospodarki i Finansów.

„Na dzisiejszym porządku dnia skupimy uwagę na pomocy makrofinansowej gwoli Ukrainy, która jest jednym z priorytetów czeskiej prezydencji w UE. W zeszłym tygodniu rząd czeski odwiedził Kijów. Było to niesłychanie emocjonalne przeżycie gwoli wszystkich nas.Jestem przekonany, że Rada Ministrów Gospodarki i Finansów niesłychanie szybko zgodzi się na dalsze zapomoga finansowe gwoli Ukrainy.Jestem przekonany, że będziemy mogli przenieść Ukrainie 18 mld euro w 2023 roku, z czego trzy miliardy wypłacone z początku stycznia” – powiedział.

Według niego europejscy ministrowie zastanowią się także powyżej przyjętą w USA ustawą o obniżaniu inflacji i jej możliwym negatywnym wpływem na firma i inwestorów w UE. Inną kwestią będą działania na rzecz wzmocnienia stabilności europejskiego sektora bankowego oraz konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę gwoli gospodarki UE, zwłaszcza gwoli wysiłków rządów europejskich w zakresie ograniczania cen energii. Ministrowie zajmą się także kwestią opodatkowania, w szczególności w zakresie transportu drogowego towarów.

W jaki sposób poinformował Ukrinform, wczoraj rzeczniczka Komisji Europejskiej stwierdziła, że ​​w tym roku Ukraina będzie mogła przyjąć 6 mld euro z awaryjnego pakietu pomocy makrofinansowej w wysokości 9 mld euro zaplanowanej na 2022 rok . Rozwój środków na zapewnienie Ukrainie pozostałych 3 mld euro postępuje „równolegle” z rozwiązaniem kwestii udzielenia Ukrainie pomocy makrofinansowej w wysokości 18 mld euro w 2023 r., w tempie 1,5 mld euro każdego miesiąca.

W jaki sposób się przypuszcza, pieniądze te, które mają wspierać żywotną działalność instytucji państwowych i piastować podstawowe funkcje społeczne w interesie ludności Ukrainy w warunkach wojennych, zostaną przeznaczone w formie pożyczek na korzystnych warunkach i powinny zostać kwant pomocy gwoli Ukrainy ze strony partnerów UE i międzynarodowych instytucji finansowych.

Całość możesz przeczytać tutaj: UE planuje przekazać Ukrainie 3 z 18 mld euro pomocy już na początku stycznia

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brytyjscy-naukowcy-po-raz-pierwszy-testuja-transfuzje-krwi-wyhodowanej-w-laboratorium-design-ludzi

Brytyjscy naukowcy po raz pierwszy testują transfuzję krwi wyhodowanej w laboratorium design ludzi

japonia-testuje-wybory-przez-telefon

Japonia testuje wybory przez telefon