w ,

UE przyznaje, że nie może powstrzymać Rosji przed sprzedażą ropy do krajów trzecich

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell przyznał, że UE, wprowadzając częściowe embargo na rosyjską ropę, nie będzie w stanie powstrzymać Rosji przed sprzedażą ropy do krajów trzecich.

W przeddzień pierwszego dnia szczytu UE w Brukseli przywódcy zgodzili się na wprowadzenie częściowego embarga na ropę naftową wobec Rosji, odblokowując tym samym przyjęcie szóstego pakietu sankcji antyrosyjskich, który obejmie również odłączenie od systemu SWIFT trzech rosyjskich banków, w tym Sberbanku, zakaz nadawania w UE trzech rosyjskich kanałów telewizyjnych, a także sankcje indywidualne. Oczekuje się, że nowy pakiet sankcji może zostać uzgodniony już w ciągu najbliższych kilku dni.

„Nie możemy powstrzymać Rosji przed sprzedażą ropy innym krajom, nie mamy takiej możliwości, ale jesteśmy głównymi klientami Rosji. Trzeba będzie zwrócić się do innych. Oczywiście, będą musieli obniżyć ceny” – powiedział Borrell przed drugim dniem szczytu UE.

Celem sankcji, jak powiedział, jest „pozbawienie rosyjskiej armii środków finansowych”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bułgaria ubiega się o zwolnienie z unijnego embarga na import rosyjskiej ropy

Naukowcy twierdzą, że szczepionka AstraZeneca jest powiązana z zespołem Guillain-Barre