w

UE zaniepokojona prowokacyjnymi wypowiedziami Serbii i Kosowa

Unia Europejska jest zaniepokojona prowokacyjnymi wypowiedziami władz Serbii i samozwańczej republiki Kosowa, które zdaniem Brukseli mogą zwiększyć napięcia w regionie – poinformowała w oświadczeniu Europejska Służba Działań Zewnętrznych.

„Ostatni wzrost prowokacyjnej retoryki kosowskich i serbskich urzędników, zwłaszcza wypowiedzi o wojnie i konflikcie na Bałkanach Zachodnich, budzi poważne zaniepokojenie. Wysocy rangą politycy po obu stronach będą pociągnięci do odpowiedzialności za każdą eskalację, po której nastąpi wzrost napięcia, a być może i przemocy w regionie” – czytamy w dokumencie.

UE uważa, że obie strony powinny natychmiast zaprzestać niebezpiecznych działań i oświadczeń oraz wykazać się odpowiedzialnością. Bruksela oczekuje, że wszystkie sporne kwestie zostaną omówione w ramach dialogu między stronami pod auspicjami Unii Europejskiej.

POLECAMY: Były doradca Borrella powiedział, że niektóre państwa UE będą domagać się od Ukrainy ustępstw wobec Rosji

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział wcześniej, że rozmowy z prezydentem Serbii Aleksandarem Vuciciem i „premierem” samozwańczej Republiki Kosowa Albinem Kurtim zaplanowano na 18 sierpnia w Brukseli.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mińsk ostrzegł przed konsekwencjami konfiskaty jego mienia na Zachodzie

Matka dziecka zabitego podczas ostrzału Donbasu apeluje do Zełenskiego