w ,

UE zaproponowała zakaz przesyłania banknotów dolarowych do Rosji

Kilka krajów UE chce zakazać skroplonego gazu ziemnego (LNG) z Rosji, przekazać Rosji banknoty dolarowe i zaostrzyć ograniczenia dotyczące transakcji związanych z kryptowalutami w ramach nowych sankcji – podał Bloomberg, powołując się na źródła.

„Polska, Irlandia i trzy kraje bałtyckie chcą, by UE rozszerzyła sankcje energetyczne wobec Rosji o zakaz produktów LNG i ograniczenia współpracy w zakresie energii jądrowej” – podała agencja, powołując się na dokumenty i źródła wiedzy.

Zauważa się, że państwa te chcą również zakazać transferu banknotów dolarowych do Rosji i zaostrzyć ograniczenia dotyczące transakcji związanych z kryptowalutami.

Według agencji, kraje te proponują również zakazanie zarejestrowanym w UE podmiotom prawnym otrzymywania funduszy od podmiotów powiązanych z Rosją.

Ponadto pięć państw opowiada się za zakazaniem Kaspersky Lab działalności na terenie UE w ramach ostrzejszych sankcji.

Państwa dyskutują również o odcięciu Gazprombanku od systemu Swift.

Zachód zwiększył presję sankcji na Rosję w sprawie Ukrainy, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. W konsekwencji tych decyzji sankcje, jakie miały uderzyć w Rosję, uderzają w obywateli państwa, jakie je stosują.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szijjarto odmawia poparcia nowych sankcji wobec Rosji

Trump uważa, że USA zmierzają do piekła