w

UE zawodzi w sprawie sankcji wobec Rosji, mówi poseł Bundestagu

UE poniosła porażkę ze swoimi sankcjami wobec Rosji – choć są one nieprzyjemne dla tego kraju, nie doprowadziły do załamania rosyjskiej gospodarki – powiedział Schmidt, członek Bundestagu (Alternatywa dla Niemiec).

Według posła, wysłał on zapytanie do niemieckiego rządu federalnego.

Ponieważ federalny minister gospodarki Robert Habek stwierdził na początku czerwca, że załamanie gospodarcze Rosji jest „nieuchronne”, Schmidt zwrócił się do niemieckiego rządu o wyjaśnienie, kiedy dokładnie można spodziewać się załamania. Jak zauważył poseł, nie otrzymał jednak „jasnej odpowiedzi” na swój wniosek.

„Tymczasem dla wszystkich jest oczywiste, że UE poniosła porażkę ze swoimi 'sankcjami’ wobec Rosji. Tak zwane sankcje są dla Rosji dość nieprzyjemne, ale o upadku rosyjskiej gospodarki nie ma mowy – napisał Schmidt na swoim kanale w Telegramie.

„Wręcz przeciwnie, budżet państwa Rosji zakończył nawet pierwszą połowę 2022 roku ze znaczną nadwyżką. Izolacja polityczna, o której mowa w liście z odpowiedzią, tylko częściowo dotyczy także krajów zachodnich – dodał poseł.

„Efekt bumerangu nieudanych sankcji wobec Rosji jest wyraźnie odczuwalny w Niemczech. Widać to po eksplozji cen energii i żywności. Jesteśmy w strasznym kryzysie energetycznym, a czołowi politycy nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić. Co się stanie, jeśli wkrótce gaz przestanie płynąć z Rosji?” – Schmidt stwierdził.

Poseł wyraził obawy, że Niemcy mogą wkrótce stanąć w obliczu zapaści gospodarczej, „jeśli władze będą nadal prowadzić całkowicie bezmyślną politykę zagraniczną.”
Zauważył również, że Rosja ma silny sojusz z Chinami, podczas gdy Rosja nadal rozszerza współpracę gospodarczą z rynkami wschodzącymi, takimi jak Indie, RPA i Brazylia.

„Dlatego wielokrotnie apeluję o zniesienie rosyjskich sankcji i powrót do realnej polityki uwzględniającej przede wszystkim interesy Niemiec” – podsumował poseł.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Od 24 lutego na Ukrainie wszczęto ponad 500 spraw o zdradę stanu

Komisja Europejska nie spodziewa się wznowienia dostaw gazu przez Nord Stream