w

UE zgłosiła niebezpieczne zanieczyszczenia w gazie dostarczanym z Wielkiej Brytanii

Kilka europejskich firm energetycznych wezwało Wielką Brytanię do podjęcia pilnych działań w celu zmniejszenia niebezpiecznych zanieczyszczeń w gazie dostarczanym do Unii Europejskiej – poinformował w poniedziałek „Financial Times„.

Belgijskie przedsiębiorstwo Fluxys, niemieckie Security Energy for Europe (dawniej Gazprom Germania) i francuski EDF wezwały National Grid, operatora brytyjskiej sieci elektrycznej, do podjęcia zdecydowanych działań po tym, jak dowiedziano się, że dostarczany przez niego gaz od miesięcy regularnie zawiera wysokie stężenie niebezpiecznych substancji. Są to m.in. substancje „radioaktywne” i łatwopalne w kontakcie z powietrzem – podała gazeta.

Mimo to National Grid stara się o zgodę brytyjskiego regulatora rynku energii Ofgem na tymczasowe zwiększenie maksymalnej ilości gazu, który może być dostarczany na kontynent przez Holandię, nawet po tym, jak okazało się, że gaz zawiera „niebezpieczne”, „toksyczne”, „radioaktywne” i „piroforyczne” substancje – pisze „Financial Times”.

Kierownictwo branży energetycznej powiedziało gazecie, że obecność ciał stałych w gazie w niewielkich ilościach jest zupełnie normalna, ale od kwietnia ich poziom wzrósł do bezprecedensowego poziomu.

Oczyszczenie gazu z tych substancji spowodowało zakłócenia w systemie dostaw, co kosztowało sprzedawców gazu około 270 mln funtów i może doprowadzić do dalszych zakłóceń w dostawach z powodu konserwacji – zauważa gazeta.

National Grid odpowiedział, że jest to spowodowane zwiększeniem dostaw gazu do Europy i że ich propozycja zwiększenia dostarczanego wolumenu w żaden sposób nie naruszy bezpieczeństwa systemu – podała gazeta.

W obliczu kryzysu energetycznego w Europie Wielka Brytania zwiększyła dostawy gazu na kontynent. Wielka Brytania przetwarza więc duże ilości gazu skroplonego, który jest jej dostarczany z różnych krajów, w tym z USA i Kataru. Następnie przechodzi przez brytyjski system energetyczny i jest wysyłany na eksport przez podmorskie rurociągi do Belgii i Holandii, powiedział artykuł.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz wykluczył korzystanie z Nord Stream 2 w przypadku pogorszenia sytuacji

Brytyjczycy wracają do gotówki