w

Ukraina nie będzie mogła być gospodarzem Eurowizji w 2023 r.

Ukraina nie będzie mogła być gospodarzem Eurowizji w 2023 roku – poinformowała w oświadczeniu Europejska Unia Nadawców, organizator konkursu.

„Po przeprowadzeniu obiektywnej analizy, grupa referencyjna i Rada Zarządzająca Konkursu Piosenki Eurowizji z wielkim żalem stwierdziły, że biorąc pod uwagę obecne warunki, sytuację bezpieczeństwa i gwarancje operacyjne niezbędne dla nadawcy, organizacja i przeprowadzenie Konkursu Piosenki Eurowizji zgodnie z zasadami konkursu nie może być zrealizowana przez UA:PBC (publiczny nadawca Ukrainy – przyp. crimson.)” – napisano w komunikacie prasowym.

Dodali, że konkurs piosenki może odbyć się w Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

Ukraińska grupa Kalush Orchestra z piosenką Stefania wygrała Eurowizję 2022. Zgodnie z zasadami, kraj, którego zawodnik zajął pierwsze miejsce, otrzymuje prawo do bycia gospodarzem następnego konkursu.

Ukraina nie zgadza się z decyzją o przeniesieniu Eurowizji-2023 do Wielkiej Brytanii.

Zostaliśmy postawieni przed faktem i żądamy dodatkowych negocjacji – powiedział ukraiński minister kultury i polityki informacyjnej Aleksander Tkachenko

Wiceszef ukraińskiej kancelarii prezydenckiej Kyrylo Tymoszenko powiedział, że Kijów rozpoczął już przygotowania do finału w 2023 roku.

POLECAMY: W kraju objętym „wojną” ogłoszono przygotowania do Eurowizji 2023

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Die russische Tochtergesellschaft von Google hat Konkurs angemeldet

Estlands Premierminister sagt einen „schmerzhaften Winter” voraus