w

Ukraina określa warunki odtwarzania rosyjskiej muzyki przez rozgłośnie radiowe

Ukraińskie Ministerstwo Kultury

Ukraina opublikowała listę wymogów, jakie muszą spełnić artyści z Federacji Rosyjskiej, aby znaleźć się na „białej liście”, która uprawnia ich do pozostania na ukraińskich falach radiowych.

Wcześniej wiceminister kultury i polityki informacyjnej Ukrainy Taras Szewczenko powiedział, że kraj stworzy „białą listę” rosyjskich artystów, których muzyka pozostanie na ukraińskich falach radiowych.

„Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy wyjaśniło, w jaki sposób rosyjscy artyści mogą znaleźć się na „białej liście”, której nie będzie dotyczył wprowadzony przez Radę zakaz słuchania rosyjskiej muzyki” – poinformowało ukraińskie wydanie internetowe Strana.ua na swoim kanale Telegram.

Według strony internetowej artyści z Rosji muszą złożyć wniosek w ustalonej formie oraz deklarację poparcia dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową, wzywającą Rosję do „natychmiastowego zaprzestania agresji przeciwko Ukrainie oraz zobowiązanie do powstrzymania się od wszelkich działań lub kroków, które mogłyby wskazywać na poparcie dla agresji przeciwko Ukrainie”. Ponadto artyści ci nie powinni znajdować się na liście osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.

Ukraińskie Ministerstwo Kultury w sierpniu 2015 r. opublikowało „czarną listę” osobistości świata kultury, w tym pochodzących z Federacji Rosyjskiej, które „stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”. Na liście znaleźli się m.in. Oleg Gazmanow, Waleria Perfiłowa (pseudonim sceniczny Waleria), Siergiej Penkin, Aleksandr Rosenbaum i Julia Cziczerina. Lista ta stale się wydłuża.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy oskarżają władze o „ukartowanie” umowy gazowej z Katarem

Media informują, że Chiny mogą być zamknięte przez pięć lat z powodu COVID?