w ,

Ukraina oskarża czołowe zachodnie banki o „zbrodnie wojenne”

Główne globalne banki, w tym JPMorgan Chase, HSBC, Citigroup i Credit Agricole, „popełniają zbrodnie wojenne”, finansując firmy, które wysyłają rosyjską ropę, powiedział czołowy ukraiński urzędnik.

W wywiadzie dla Financial Times, którego fragmenty opublikowano w piątek wieczorem, Oleg Ustenko, doradca ekonomiczny prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, stwierdził, że instytucje finansowe są winne „pomocy reżimowi Putina w ten konkretny sposób”, odnosząc się do handlu.

Dochody z kolei rzekomo są wykorzystywane do finansowania ofensywy Moskwy przeciwko sąsiadowi, twierdzi Kijów.


Urzędnik powiedział również dziennikarzom, że po zakończeniu konfliktu ukraińskie Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza pozwać banki do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpania ujawnia niespodziewanego rywala dla USA i Europy

Scholz: UE nie zniesie sankcji, jeśli pokój na Ukrainie będzie na „warunkach” Rosji