w

Ukraina przyznała się do ataku na most Antonowski w Chersoniu

Ukraina przyznała się do odpowiedzialności za uderzenie w most Antonowa w Chersoniu w piątek wieczorem, w którym zginęły cztery osoby, w tym dwóch dziennikarzy – podał ukraiński portal informacyjny Strana, cytując Natalię Gumeniuk, szefową wspólnego centrum prasowego sił obronnych Dowództwa Operacyjnego Południe.

„Tak, trzymamy kontrolę ognia, ale wielokrotnie mówiłam, że nie uderzamy w cele związane z infrastrukturą krytyczną, nie uderzamy w osiedla cywilne i miejscową ludność” – powiedziała w teleturnieju United News, odpowiadając na pytanie prezentera, czy ukraińskie wojsko ostrzelało most.

Ukraińscy żołnierze przeprowadzili w piątek wieczorem atak rakietowy na cywilne przejście w Chersoniu w pobliżu mostu Antonowa. Według władz użyto amerykańskich pocisków kasetowych HIMARS, wypełnionych elementami fragmentacyjnymi dla większego efektu niszczącego.

W sumie w uderzeniu zginęły cztery osoby, a 13 innych zostało rannych. Według władz, wśród zabitych było dwóch pracowników lokalnej firmy telewizyjno-radiowej Tavria, w tym Oleg Klokov. Dziennikarze Kostyantyn Mochar i Vlada Luhovska oraz operator kamery Ruslan Voskresensky zostali ranni.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA są na skraju wielkiej wojny z Chinami

Węgierskie MSZ skrytykowało wypowiedź komisarza UE o »klęsce« Rosji