w ,

Ukraina publikuje tekst swojej części umowy żywnościowej

Strona ukraińska opublikowała tekst swojej części umowy o zniesieniu ograniczeń w eksporcie rosyjskich produktów oraz o ułatwieniu przez Rosję eksportu ukraińskiego zboża.

Wielostronne porozumienia o zniesieniu ograniczeń w rosyjskim eksporcie oraz o ułatwieniu przez Rosję eksportu ukraińskiego zboża podpisano w piątek w Stambule.

Podpisany przez Kijów dokument, którym podzielił się w mediach społecznościowych Andrej Sibiga, wiceszef biura Władimira Zelenskiego, mówi o tym, że porozumienie jest na 120 dni z możliwością automatycznego przedłużenia na ten sam okres, chyba że któraś ze stron powiadomi o zamiarze wycofania się lub zmiany inicjatywy.

W dokumencie zaznaczono, że strony porozumienia nie powinny atakować statków handlowych i cywilnych oraz portów uczestniczących w inicjatywie. Aby zapobiec „prowokacjom i incydentom”, ruch statków przez morski korytarz humanitarny będzie zdalnie monitorowany przez strony porozumienia – głosi dokument.

POLECAMY: Jest porozumienie ws. eksportu zboża z Ukrainy

Jednocześnie żadne statki, samoloty ani bezzałogowe statki powietrzne nie mogą zbliżyć się do morskiego korytarza humanitarnego bliżej niż na odległość ustaloną przez wspólne centrum koordynacyjne, bez zgody centrum i po konsultacji ze wszystkimi stronami inicjatywy – głosi tekst porozumienia.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Turcja wymyśliła, jak wykorzystać odrzucenie przez Europę rosyjskiego gazu

Były deputowany Rady twierdzi, że Zełenski wydała rozkaz dotyczący kradzieży rosyjskiego gazu