w

Ukraina wydała zalecenia w przypadku ataku nuklearnego

Ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego podlegające Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy opublikowało algorytm działań w przypadku awarii w elektrowni atomowej lub ataku nuklearnego.

„Jak uchronić się przed 'brudną bombą’, atakiem jądrowym lub awarią elektrowni atomowej: szczegółowy algorytm działań… Jeśli zauważysz błysk na niebie (lub jego odbicie od powierzchni), nigdy nie patrz w tym kierunku. Istnieje ryzyko oparzeń rogówki, ślepoty błyskowej i oparzeń oczu. Połóż się na ziemi. Postaraj się znaleźć zagłębienie lub gzyms w zasięgu sekundy, gdzie będziesz mógł się ukryć przed falą uderzeniową i odłamkami” – czytamy w tekście opublikowanym przez ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego na Facebooku.

Podano również szczegółowe zalecenia dotyczące tego, co robić w pomieszczeniach, na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

We wrześniu prezydent Rosji Władimir Putin w przemówieniu do Rosjan przypomniał Zachodowi, że Rosja przewyższa zagraniczny sprzęt wojskowy w wielu komponentach i ostrzegł tych, którzy próbują szantażować Rosję bronią jądrową, że wiatry mogą się odwrócić w ich kierunku.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Amerykański ekonomista Sachs wskazuje kraje odpowiedzialne za zamach na North Streams

Premier Ukrainy zapowiedział rozpoczęcie dialogu w sprawie przystąpienia kraju do OECD